Schenkingen Reacties van lezers - 14- Dat de onderwijzer, ondanks zijn bescheiden financiële positie toch een zekere status had, kan blijken uit het feit dat hij ook armvoogd was van de kerkelijke gemeente Stroe en Oosterland. Jan oefende zijn beroep van onder wijzer uit tot op 76-jarige leeftijd, zoals blijkt uit een raadsverslag van 19 januari 1861: 'De Gemeenteraad van Wieringen, Gelezen een verzoek van Jan Jong kind, onderwijzer te Stroe, houden de verzoek om eervol ontslag uit zijne betrekking, Gelet op Art 22 der Wet op het la ger onderwijs, Overwegende dat hij tengevolge van de opheffing dier School met 1 januarij jl. had gedefungeerd; Van Stichting Kunstmest Wie- ringen elf mappen waarvan een met negatieven van Wieringer mensen en tien met foto's en materiaal over de evenemen ten: "Ode aan de Koe" en de "Kunstmest eXpres". Van mevrouw Jager een schen king over de Haukes van haar vader Jan Jager. Hij was onder anderen ook grondwerker (be werker) in de Wieringermeer. Diverse foto's en spullen met een mooi vers. Dat hij iemand is van 75-jarigen ouderdom en meer dan 50 jarigen dienst, Besluit Aan Jan Jongkind te verleenen Een Eervol ontslag uit de betrekking van Onderwijzer te Stroe alhier.' Jan Jongkind overlijdt op 85-jarige leeftijd op 'het adres Stroe' op 14 februari 1870. Zijn vrouw, Maria Cornelia, was al eerder op 10 mei 1868 overleden, 69 jaar oud, even eens op Wieringen. Defungeren: zijn functie niet meer uitoefenen Van Mevr. T. Kolff- van der Plas een nieuwe schenking ont vangen uit de nalatenschap van burgemeester L.C. Kolff: een aantal kranten: Wieringer Couranten van 1932 tot 1936, de Heldersche Couranten uit 1935, de Schager Couranten 1930 tot 1935 en de Flevobo- de uit 1945 staan verschillen de artikelen over burgemees ter Kolff. Twee foto's met de paardenkeuring in 1940 en Distributiekring Wieringen - Wieringermeer in 1947. Van Dirk en Tiny Bosker: een gravure van de "Vlieter" dichtgestort 28 mei 1932 en drie delen van de serie Droog making van de Zuiderzee en diverse foto's van de Zuider zee. Alle gevers hartelijk dank. Bronnen: Bijdragen ter bevordering van het onderwijs en de opvoeding, 1810 en 1812 Genealogie van het geslacht Jongkind - Marten Simon Jongkind Wiringherlant deel II - J.T. Bremer Archief Historische Vereniging Wie ringen Wieringer Courant Illustraties, onderschriften en indeling: Bob Gorter In het februarinummer van Op de Hoogte werd ik onmiddellijk getroffen door de foto op de om slag. Het stoomschip Singkep. Hier bij had u nog kunnen vermelden dat het schip gebouwd was voor de "Stoomvaart Mij. Nederland". In 1952 kwam ik hier in dienst als assistent-werktuigkundige en we werkten in de werkplaatsen van de maatschappij en van daaruit op de binnenliggende schepen (tot ereen schip voor ons een plek vrij had). In dit verband heb ik nog gewerkt op de Singkep, maar heb er niet mee gevaren. Het verenigingsblad "Op de Höögte" vond ik ook in de vorige uitvoering al van hoge kwaliteit. De nieuwe scoort er ettelijke punten bij in uitvoering en papierkwaliteit die zeker bijdraagt aan het fotogra fisch werk. We zullen het blad weer trouw lezen. Met vriendelijke groet, J. Kleefstra Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 26e jaargang nr. 4 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 16