1 Aanvullingen en verbeteringen Toen en nu Op de Hoogte 2014-3 -10- Voor het maïs in de Oekraïne, v.l.n.r. André, Oekraïense bedrijfsleider/directeur, Nanno, Duitse compagnon, 2014 bedoeling dat de plaatselijke boe ren het land zelf gaan bewerken om in hun onderhoud te voorzien. Dat gebeurt niet, het zijn meestal oudere mensen die niet meer voor zichzelf willen beginnen. Zij bieden hun grond te huur aan. Zo huren de gebroeders Bakker, samen met een Duitse compagnon, van 400 eigenaren een blok van 1000 hec tare land in het uiterste westen van de Oekraïne, net over de grens met Hongarije. Volgend jaar komt er nog 400 hectare bij. Ze telen daar wintertarwe, korrelmaïs, soja, boekweit en zonnebloemen. De boerderij aan de Lotweg was bij de aankoop verwaarloosd, zowel de gebouwen als het land. De vorige eigenaar was geen echte boer en kon het niet meer bijhou den. Het spijt de gebroeders dat hun vader niet meer heeft gezien hoe zij het bedrijf hebben opge knapt en uitgebreid. Zij kregen de gelegenheid er regelmatig land bij te kopen. Van het land aan de Schervenweg werd de helft ver kocht. De werkzaamheden in de landbouw hebben sinds de toewij zing in 1940 een enorme techni sche ontwikkeling ondergaan. Al les gebeurt nu machinaal en men kan loonwerkers met het nieuwste materiaal inhuren. Hoewel een ak kerbouwergeen zware lichamelijke arbeid meer hoeft te doen, denken de gebroeders met enige weemoed terug aan hun jeugd. Zij missen de gezelligheid en de reuring die het personeel meebracht. De herinne ring aan hun vader leeft voort in de naam van het bedrijf, die ook in de toekomst zal blijven: 'Maatschap S.P. Bakker'. De foto onderaan bladzijde 21 is geen kermisfoto. Deze foto is genomen tijdens het feest van Succes ter gelegenheid van de promotie naar de derde klasse voetbal. Schoonzoon Wiet van Lanschot op het land in de Oekraïne, 2014 Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 4 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 12