v- Gepensioneerd dit - i, joar Toon en Janie met Gretha en Riet Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 3 - 2014 de samenkomsten en het jaarlijks uitje. Dameskransjes waren in die tijd ook "in". Vriendinnen kwamen dan bij elkaar op de thee. Zo kwa men Geertje Veuger, Dien Takes, Jaantje Rezelman, Marie Kooij en Grietje gezellig bij elkaar. Ze ging sokken breien bij Alie Mulder, huis vlijt van vroeger door de vrouwen. Het schoonmaken werd in die tijd grondig gedaan, als het Pasen was geweest moest de kachel uit en verhuisden ze naar de keuken. Al les moest schoon blijven, alleen als er visite kwam en met hoogtijda gen mocht je in de voorkamer. In 1958 ging Nan Scheltus met pensioen, ze moesten toen ver huizen uit de sluiswachterswoning en gingen op de Westerlanderweg 86 wonen, dat hun eigendom was. Ook hier was weer een grote tuin waar het echtpaar samen vele uur tjes doorbracht. Nan verbouwde daar met veel plezier zijn eigen Moeder Grietje en dochter Janie op de kermis Aangeboden door bet personeel bet heemraadschap de Wieringermeer bet bereiken van Uw pen Eioonge reen tip, *4 leeftijd. groente, van de witte kool maakte Grietje dan weer zuurkool. Dat ge beurde in een grote Keulse pot met een schoon stuk wit katoen erop, daarop een plank met een grote steen. Op dezelfde manier werden ook snijbonen in het zout inge maakt, dat op Wieringen in die tijd vaak gedaan werd, net als het wec ken van groente dat Grietje dan ook deed. Op de Westerlanderweg was ook weer plaats voor kippen. Van de eigen eieren werd advocaat gemaakt, die op verjaardagen gre tig aftrek vond. De verjaardagen van Nan en Grietje waren hoog tepunten voor hen, ze vonden ze heel belangrijk omdat het echte familiemensen waren. Ze hadden met alle familieleden een band, ook de neven en nichten zaten dan bij hun om de grote tafel. Er werd gefeest tot in de kleine uurtjes. Op opoe haar verjaardag stond er steevast stokvis op het menu, die lag te sudderen in de roomboter op het petroleumstel in het schuurtje. Grietje was altijd zeer werkzaam, ze naaide haar jurken zelf met de hand, ze had geen naaimachine nodig. Op hoge leeftijd bleef het echtpaar nog steeds actief. Nan - 7 -

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 9