26e jaargang nummer 3 2014 Van de bestuurstafel Foto op de omslag: Bestuur: G. Numeijer, voorzitter (0227) 511683 g.numeijer@historischwieringen.nl B. Doves-Kleijs, secretaris secretaris@historischwieringen.nl H. Beets, penningmeester (0227)592062 penningmeester@historisch wieringen.nl A.C. de Wit, ledenadministratie Beukenlaan 12 1766 JH Wieringerwaard ac.de.wit@historischwieringen.nl S. Doorn C. Hagedoorn-Rasch M.H. Smit G. Wiegman-Baijs L. van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch, voorzitter (0227)592463 Bob Gorter, secretaris, eindredactie Bargengd 43 1777 DR Hippolytushoef (0227)595428 redactie@historischwieringen.nl Ina Schoenmaker-Wiegman, 2e secretaris, eindredactie (0227) 592015 Ton Bakker Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Piet Luijt Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Nel Vriezema-Omis Lidmaatschap: 17,50 per jaar Website: www.historischwieringen.nl Informatie: info@historischwieringen.nl Bankrelatie: Rabobank Schagen - Wieringerland IBAN: NL44 RABO 0370 3319 74 Drukkerij Steenman BV Enkhuizen ISSN: 1386-906X Zoals u weet viert de Historische Vereniging Wieringen dit jaar haar vijfentwintig jarig bestaan. Het speciale jubileumnummer van Op de Hoogte sprong er wat dat betreft wel even uit. Op 17 mei jl. hadden we een feestavond bij de Harmonie in Hippo lytushoef waarvoor mensen uitgenodigd waren die zich vanaf het begin van de oprichting tot heden, als bestuurslid, commissielid of bezorger van ons lijfblad voor de Historische Vereniging Wieringen hebben inge zet. Wij hebben hiervoor zorgvuldig alle notulen en lijsten geraadpleegd, en ik hoop niet dat wij mensen zijn vergeten uit te nodigen. Het was de bedoeling om de avond in ongedwongen sfeer door te brengen. De oud voorzitters Tan Lont, Jaap Lont en Gert Jan Visser werden nog even aan het woord gelaten om hun ervaringen, ieder op hun eigen manier, aan de aanwezigen te vertellen. Natuurlijk werden ook de nestors Jaap en Nel Fijnheer even naar voren gehaald. Deze mensen van het eerste uur heb ben ook heel veel voor de vereniging betekend. Zo halverwege de avond kwam de alom bekende Trien van de Gest ook nog even langs. Dat Wieringen het exacte middelpunt van de wereld is, was voor velen een grote verrassing. Maar op de simpele wijze waarop Trien dat demonstreerde was het even logisch als vanzelfsprekend. Dat de schepper op de "zevende dag" nog een handvol klei overhad en zo het eiland Wieringen een bestaan gaf, was tot nu toe nog onbekend. Evenals het feit dat vele geschiedkundige figuren voor langere of voor kortere tijd op Wieringen gebivakkeerd zouden hebben. Het gaat te ver om er inhou delijk allemaal op in te gaan, maar ik heb de indruk dat iedereen het naar zijn zin heeft gehad. Met afbeeldingen van oude foto's die te zien waren op een beamer had Gerard Kortekaas een collage gemaakt, waar ook nog het nodige over te praten viel. Al met al een leuke avond, waarop we geprobeerd hebben onze waardering en dankbaarheid te tonen aan onze vele vrijwilligers, die zich in het verleden en heden hebben ingezet voor de Historische Vereniging Wieringen. Als het goed is, hebt u inmiddels ook de nota voor de contributie voor het jaar 2014 gehad. We zijn daar wat laat mee dit jaar, maar de penning meester hoopt dat u voor spoedige betaling zult zorg dragen. Kent u de u de Wieringer uitspraak: "Eb in de kist"? Welnu, dan weet u hoe laat het is. Tot slot wil ik u allemaal nog een mooie zomer toewensen. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer, voorzitter Op het voorblad staat een foto uit 1952, met daarop Joost Bakker en zijn drie zoons; Nico, Cees en Ton. Op Wieringen sprak men over, "Joost met z'n kroost". Op latere leeftijd gingen de jongens met vader mee het schnabbelcircuit in onder de naam: "Kwartet Joost Bakker". Vele optredens en even zovele belevenissen hadden zij samen. Het allereerste optreden was gelijk al een belevenis. Hierover meer elders in dit blad. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 3 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 3