r* Aanvullingen en verbeteringen Reacties van lezers Geurtjes Feest In de Elft kwamen we langs een rozenbottelhaag en de geur van die rozenbottels roept altijd weer het vakantiegevoel op. En dan de geur van jodenkoeken. Altijd als we op Wieringen zijn halen we bij de bak ker in de Hoofdstraat een grote zak van die zalige koeken. En dan de boerderijgeurtjes. Dat is weer een verhaal apart, vooral als je bedenkt dat er bij de boerderij nog een ech te ouderwetse plee was. Er werd gekookt op een petro leumstelletje in 'het uutlid'. Daar was ook het washok met de enorm scherpe zeeplucht. In de voortuin stond een moerbeiboom. Moer beien mmmm. En dan de emmer kruisbessen die Aaltje Bloemen- daal kwam brengen, mmmm ook heel lekker. Vakantie in Hippolytushoef was altijd een feest. Alleen al het slapen in de bedstee vonden we heel bijzonder. Later, toen we wat ouder waren, gingen we ook het uitgaansleven verkennen. Biertjes drinken in café de Harmonie op het Kerkplein en dansen bij Concordia in de Hoofdstraat. Het was gemak kelijk contact maken met de Wie- ringse leeftijdgenoten en we voel den ons altijd welkom. Maar de herinneringen die bij het uitgaan horen houden we toch maar liever voor onszelf! Marianneke Schoonbeek (Groenlo, 1955) is de dochter van Geertje Snooij (Wieringen 1915 - Zutphen 2000) en Harm Schoon beek (Emmen 1916 - Lochem 2000). m.schoonbeek@xs4all.nl Toelichting door Tiny Hoogschagen-Metselaar: Geertje is een zuster van Wil lem, Grietje (let) en Marie Snooij, allen overleden. Ze woonden in de karakteristieke Wieringer boerderij in de Elft schuin tegenover de Al- vitloschool. De boerderij is gekocht en gerestaureerd door Pieter Kooy en Bertie Kooy-Smid, die er nog steeds wonen. Het pand is nu een rijksmonument. Vrijgezel Willem en zijn zuster Marie boerden op de boerderij. Hun zuster let was getrouwd met Dirk Lont, boer in de Polder Waard Nieuwland, op de hoek Polderweg/Oosterweg. Deze oude boerderij is ook gerestau reerd. Marie heeft na de verkoop een nieuwe bungalow naast de boerderij in de Elft laten bouwen. Daar woont haar dochter Ria nu. In het jubileumnummer van op de Hoogte staat op blz. 21 dat Kees Lont een winkelpand laat bouwen voor zuivelproducten. Dat klopt niet. Op 4 mei 1925 kopen Jan de Beurs en Gerritje de Beurs- Everts een stuk grond aan de Elftstraat. Daar laten ze een woon-winkelhuis op bouwen. Dat wordt Elftstraat 2. Op 31 augustus 1950 overlijdt Gerritje de Beurs- Everts. Het pand wordt dan verkocht aan Kees Lont. Dit staat beschreven in Winkels op Wieringen deel 1, blz. 251 en blz. 253. Na de aankoop van het woon winkelhuis heeft Kees Lont bij het pand een spoellokaal en een gara ge laten bouwen. Ook is de winkel gemoderniseerd, zodat deze vol deed aan de eisen van de tijd. De foto op de omslag van het jubileumnummer is een ingekleur de kopie van een zwart-wit ansicht kaart uitgegeven door Jan Egel man, winkelier in Hippolytushoef (zie blz. 240 Winkels op Wieringen, deel 1) De foto dateert uit 1909 en niet zoals staat vermeld uit 1935. Van de redactie van Op de Hoogte, onze naamgenoot uit Bergharen, Gelderland, ontvin gen we het volgende: Allereerst van harte gefelici teerd met het jubileum van jullie blad! Hartelijk dank datje ons het blad hebt toegestuurd. Momenteel maakt het blad een ronde langs de redactieleden, iedereen wil het natuurlijk doornemen. Op naar de volgende 2511! Met vriendelijke groet, Domien Gosselink, namens "Op de Hoogte" (Bergharen) Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 3 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 29