Op visite Winkels Kermis Het Wierings m DrHwis 1959 Geertje met Ineke en Marianneke We ver maakten ons prima op de boerderij, maar we moesten soms toch echt mee op visite naar familie en kennissen. Dat was vaak zuch ten en zeuren, maar soms toch ook heel leuk. Bij tante Griet in de Helderse Buurt was het weliswaar saai, maar ze woonde naast de speel tuin, dus dat viel reuze mee. Bij de vroegere buurman en buurvrouw Scheltus in Wester- land mochten we in de tuin spelen tussen rijen bessenstruiken. Heel spannend. En bij nicht Marietje in de Koogerweg konden we televisie kijken, zodat we onze favoriete se ries niet hoefden te missen. Als de bouillonblokjes op wa ren of de suiker, dan stuurde tante Marie ons naar Krikke op de hoek bij de Slingerweg. Als we naar het dorp gingen kwamen we langs de Wolkenkrabber. Of liever gezegd, daar kwamen we bijna niet langs, want dat was een winkel boordevol speelgoed dat we natuurlijk heel erg graag wilden hebben. Groot feest was het trouwens elke zomer want in Hippo viel de kermis precies in de vakan tie. De Hobbelende Geit vonden we enorm eng en spannend. We durfden niet eens de pluim te pak ken voor een gratis rondje, want we hielden ons stevig vast. Nooit meer ergens gezien zo'n hobbe lend ding. In de Hoofdstraat werd elk jeer een foto gemaakt en zo zien we onszelf in het fotoalbum elk jaar een beetje groter worden. Bij de kermis hoorden tulen. Tante Marie haalde warme witte bolletjes bij de bakker in een grote doek en die tulen doopten we in de room boter. Superongezond zeggen we nu, maar we vonden het heerlijk. Ook heel feestelijk was de komst van de Automatiek in de Hoofd straat. Het eerste hapje kroket in ons leven kunnen we nog steeds proeven. Het woord tule kenden we alleen als de stof van onze petticoats. En wij smeerden boter op ons brood en geen butter zoals tante Marie het noemde. He laas spreken we geen Wierings, maar als Hippo ter sprake komt dan zijn we op eens matjes en eten we eerde- booie op onze beskuut en staan de skepe an diek of ach ter de boet. 1954 Harm en Geertje met Anneke en Ineke Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 3 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 28