Vakantie op Wieringen Nee, aan ons hoefde je vroeger niet te vragen waar we naartoe gingen met vakantie, want we gingen altijd, altijd, altijd naar Hippolytushoef. We legden aan onze Achter- hoekse vriendinnetjes en buurmeisjes geduldig uit dat dat op Wieringen lag en dat dat vroeger een eiland was. We gingen logeren bij tante Marie en oom Willem op de boerderij. Veel interessanter konden we het niet maken. Sint Maarten Lichtenvoorde - Anna Paulowna DOOR MARIANNEKE SCHOONBEEK De boerderij van de familie Snooij in de Elft Tante Marie was jarig op 12 novem ber en we hebben het twee keer mee gemaakt dat we Sint Maarten konden vieren in Hippo. Een onvergetelijke erva ring. Wat een feest. Zoveel kinderen en zoveel snoep. Er zaten zelfs mensen op straat om de eindeloze rij zingende kinderen te voorzien van lekkers en centen en stuivers. Begin jaren '50 verhuisden mijn ouders van Wieringen naar Groenlo en vanaf die tijd gingen we met de trein naar Anna Paulowna en van daar met de bus naar Hippo. Dat was een hele onderneming, want het gezin groeide gestaag. Vanaf 1958 waren we met vijf kinderen. We bleven dan ook de hele zomer op Wieringen en mijn vader, die maar twee weken vakantie had, ging op de scooter heen en weer. Toen hij in 1961 een auto kocht, gingen we korter, maar veel vaker. Ook in de kerstvakantie en soms zelfs alleen een weekend als er in Hippo iemand jarig was. Overstappen in Anna Paulowna. Van groot naar klein: Bert, Anneke, Ineke, Marianneke en Margreet. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 3 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 27