St. Nicc*aas-instuif in de Kleuterschool. DB vruefttandrank 25-jarig huwelijksfeest van het echtpaar Buma in 1952. Samen metAndré Vredenburg op drums. de vierjarige op de opening van het flesje, hield de koolzuurdruk niet tegen en terwijl meneer Buma be zig was met de aankondiging van Joost met zijn kroost, spoot het kostelijke nat over zijn zondagse pak. Het pak zal ongetwijfeld naar de stomerij hebben gemoeten. Ik weet niet wie er voor de kosten is opgedraaid, maar er is gemusi ceerd. Nou ja, ons eerste openbare optreden was een feit, er zouden nog vele, vele optredens met zijn vieren volgen en met even zovele belevenissen. Misschien later nog eens een verhaal? al snel een knots gemaakt in kleu terformaat. Meneer Ab Buma, die een bestuursfunctie had bij Apollo en tevens voorzitter was van de ou dercommissie van de kleuterschool in de Gasthuisweg, zag zijn kans schoon. De kleuterschool hield een St Nicolaas-instuif om de kas wat te spekken. Om de boel wat op te vro lijken leek het hem leuk als wij met zijn vieren wat liedjes ten gehore zouden brengen. Daar werd geen nee op gezegd. We raakten aan het repeteren en zo werden de eerste stappen naar het familieoptreden gezet. Ik kan mij alleen herinneren, dat het liedje waarmee we zouden starten: "Sarie Marijs" was. Dcnrierdagavond was het in de r.-verse Kleuterschool zeer ge zellig. Om de bodem van de kas on zichtbaar te maken, had het be stuur in één der lokalen een sjoelbak en een vrolijk rad op- rrsteld. door middel waarvan reen taarten, boterletters, specu- 'baspoppen, e'tc. kon winnen. Velen waagden een kansje, zo- lal het doel. zeker voor een ge lastte zal zijn bereikt. De gezelligheid werd verhoogd door de muziek van het huis orkest van dc hr. Joost Bakker -n zijr drie zonen. Ooi: de jong- ,»tè sloeg er lustig op los. Een op treden voor de radio zal zeker neg wet- eens volgen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 3 - 2014 De avond van de instuif was daar. Ik was eigenlijk wel ze nuwachtig en zoals dat wel va ker gebeurt met kleuters, op het moment dat het er op aan komt, laten ze je in de steek. Zo ook ik. Brullend lag ik achter de grote trom en wilde absoluut niets meer weten van welk optreden dan ook. Vader en broers zaten er al helemaal klaar voor en schaamden zich diep voor het gedrag van de jongste zoon en broertje. Wat een consternatie. Een flinke hapering in de continuïteit van het programma. Maar voorzit ter Buma kwam met de oplossing. "Als jij nu gaat spelen, dan krijg je van mij een flesje Joy", zei hij. Dat wilde ik wel, maar dan eerst het bol groene flesje met "toverdrank" nuttigen. Aldus geschiedde. De si nas prikte nogal op mijn tong en ik was er kennelijk al mee bekend, dat als je met het flesje schudt, gaat de prik er uit. Maar het duimpje van Trotse vader Joost met Nico, Cees en Ton in 1951. -23-

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 25