J^jaar Kermis, v.l.n.r. Jan de Haan, Jan Deijkers, Jaap Engel, Karei Draaisma, Willem Ansink (jongetje met bril), Ruud Loos, Piet ten Bokkel en Piet Luijt Bij café Veerdig was het altijd volle bak. De zaal beneden en de zaal boven, de Koepel en de Hooi zolder, waren elke dag tot de laat ste plaats bezet. Café annex cafeta ria Aurora van Trijn en Bet Luijt was populair onder de feestgangers. De gebakken paardenbiefstuk en het broodje kroket dat de dames Luijt serveerden, genoten bekendheid in de wijde omgeving. Velen lieten het feestgedruis even voor wat het was om aan te schuiven bij de da mes Luijt in Aurora. Tijdens de kermis stond het samenzijn en de gezelligheid cen traal. Er werd gedanst, gesjanst en gedronken. Alle remmen gingen los. En niet altijd zonder gevolgen. Zoals men zei op Wieringen 'Hij het de aker in de pet voale litten.' Kermis an dörrep in de jaren '60, voor velen een herinnering aan een gezellige tijd. Simon Halfweeg, de uitbater van Concordia, introduceerde het Frigidaire gekoelde drankbuffet. Een noviteit waar de oververhitte kermisgangers gretig gebruik van maakten. Het publiek van de cafés bestond voor een deel uit vaste klanten. Waarvan sommigen het wel heel bont maakten. De moeder van Willem Engel(neus) was in de veronderstelling dat haar zoon op vakantie was. Willem had zijn tent echter opgeslagen in de achtertuin van Doves Sport. Zijn kampeer plaats bevond zich recht tegenover Hotel Paul Kaan. Kermis bij Rinus Engel. V.l.n.r Corrie Schagen, Jaap Smid, Jaap Engel, Germa Kaan, Piet Luijt, Gerda de Vries. Achter Paul Medevoort Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 3 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 23