Oud en toch modern! Mw. J. Scheltus kookt electrisch. In het laatste nummer van "Alles Electrisch" lezen we: Een der oudste inwoonsters van de gemeente Wieringen Mw. J. Scheltus, Noor- derbuurt 12, die geheel alleen een ziekelijken, bedlegerigen man en den grooten tuin om de oude boerderij, welke thans nog slechts als woning wordt gebruikt, verzorgt, zon op middelen om haar lang niet geringe dagtaak te verlichten. Haar trok het elec trisch koken, dat zoo gerieflijk, zindelijk en economisch is, zoodat het zeer zeker niet onverdiend dé moderne kookmethode wordt genoemd. ^J^jaar Uit de Wieringer Courant van 26 juni 1941, samengesteld door Bob Gorter en Maartje Mulder-Bais Deze kookmethode zou haar inderdaad de gewenschte arbeids besparing kunnen geven. Daarom besloot haar familie haar met haar verjaardag op 17 April 1941 een electrische kookinstallatie, be staande uit komfoor met pannen, ten geschenke aan te bieden. Het P.E.N, verleende zijn medewerking bij deze verrassing en zorgde er voor, dat op dien datum de kook installatie door de thans 82-jarige in gebruik kon worden genomen. Ongetwijfeld zal Mw. Scheltus dien dag vele gelukwenschen hebben ontvangen. Bij deze gelukwen schen voegen wij thans nog gaarne de onze. Ook wij hopen dat zij nog vele jaren in goede gezondheid haar electrische installatie, mede ten gerieve van haar zieken echt genoot, zal kunnen blijven gebrui ken, alzoo een levende manifes tatie vormend van den boven dit artikel gedrukten zin: Oud en toch modern! m Ariaantje Scheltus-Halfweeg (1858-1955) Foto afkomstig uit het boek van Jeanne de Weert Wieringer dracht rond 1900, bladzijde 36 Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 3 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 11