Openingstijden archief en bibliotheek Naar het Noorderlicht maandagavond dinsdagmiddag maandagavond dinsdagmiddag maandagavond dinsdagmiddag maandagavond dinsdagmiddag 19.00-21 14.00-16. 19.00-21, 14.00-16. 19.00-21. 14.00-16. 19.00-21. 14.00-16. ,00 uur .30 uur 00 uur 30 uur 00 uur 30 uur 00 uur 30 uur Nart bij zijn kippenhok ging toen hij al gepensioneerd was nog pieren steken op het Wad voor Jaap Wiggers in de Balgweg. Toen de Bijlstraat en plan Noord werden gerealiseerd heeft hij veel klussen opgeknapt voor de meubelzaak van zijn schoonzoon en de inmid dels ook in de zaak gekomen klein dochter Gretha en haar man. Zijn werk was onder andere rails pas maken en vloerplaten leggen. Als de klus klaar was, was hij samen met Grietje zo trots als een pauw, vooral ook omdat "hun" winkel nu werd voortgezet door de derde ge neratie die de naam Fa. Meuleveld- Bakker kreeg. Grietje had in die tijd ook nog een "baan" gevonden, zij ging op de fiets bollenpellen voor de gezelligheid, ze vond het gewel dig tussen andere mensen, ze hield van de "reuring". Ze gingen na hun pensionering ieder jaar veertien dagen op vakantie naar Terschel ling, ze bezochten dan oom Albert en tante Dien Wiegman. Verder leefden ze sober, Grietje liep altijd op klompen (die ze altijd 'mijn hui- leste' noemde) en deed alles op de fiets, Nan had ook nog een Solex. Toen ze ouder werden en Griet je door een gebroken heup na een val slecht ter been werd en Nan door verval van krachten de tuin en het erf niet meer bij kon hou den, zijn ze in 1971 naar het Noor derlicht verhuisd. Daar waren ze heel tevreden, ze hadden er een gezellige kamer en Grietje kookte zelf. Zo voelden ze zich nog heel verbonden met de familie, die hen nog geregeld kwam bezoeken. Hun achterkleindochter Diana kwam iedere zaterdag in het bejaarden huis pannenkoeken eten "bij opoe Haukes" waarna opoe altijd stee vast vroeg "madje moet je nog een appelesien?" Op 18 januari 1974 vierde het echtpaar hun diaman ten huwelijksfeest in het Noorder licht met koffie en gebak. Ook was er bezoek van de burgemeester die het bruidspaar kwam feliciteren, 's Avonds was er nog een feestje voor genodigden in Hotel de Haan. Op 10 februari 1975 is Nan Scheltus in het ziekenhuis in Alkmaar na ver val van krachten overleden. Grietje voelde zich heel alleen en werd ie dere zondag door haar schoonzoon Toon Meuleveld opgehaald naar Westerland. Daar is zij 24 augus tus 1975 plotseling door een gesprongen aorta overleden. Zij was een vrouw die met iedereen kon opschieten, met jong en oud uit alle lagen van de bevolking. Opa en Opoe met achterkleinzoon Wiebe Bakker Met dank aan de kleindochters Gretha Bakker-Meuleveld en Riet Meuleveld. 8 september 9 september 6 oktober 7 oktober 3 november 4 november 1 december 2 december i.v.m. Flora op 29 augustus t/m 2 september i.v.m. Flora op 29 augustus t/m 2 september Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 26e jaargang nr. 3 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 10