Aanvullingen en verbeteringen Op de Hoogte febr. 2014 Bij het artikel Oosterland lang Met de groei van het aantal le den in de loop der jaren is de ver eniging uiteraard wel volwassener geworden. Het blad Op de Hoogte is veel professioneler geworden en sinds kort ook voorzien van een mooier jasje. De excursie duurt tegenwoordig een hele dag (met lunch) en gaat naar verder weg ge legen bestemmingen als Assen en Rotterdam. Ook het uitgeven van boeken over de Wieringer geschiedenis bleek een succes en heeft een gro te vlucht genomen. Na 'Keileem' volgden Jan de Rijmer, Postgeschie denis van Wieringen, Havens van Wieringen, Vissers van Wieringen, Kieken op Wieringen, Bakkers van Wieringen, Boerderijen op Wierin gen, Verdwenen boerderijen van Wieringen, Varen Vissen Feesten, Wieringer Praat, Bestemming Hip- polytushoef, Winkels op Wieringen 1 en Winkels op Wieringen deel 2. Vooral de Winkelboeken 1 en 2 zijn omvangrijke werken geworden van rond de 450 bladzijden met veel foto's. Aan de beide Winkelboeken heb ik zelf ook actief meegewerkt, een leuke maar tijdrovende klus. Dat al deze boeken over Wierin gen in een behoefte voorzien blijkt uit de toenemende grootte van de oplage in de loop der jaren. Ging het in de beginjaren om een op lage van een paar honderd boeken, langzamerhand groeide dit aantal. Voor Winkels op Wieringen 2 lag de oplage voor het eerst boven de duizend, namelijk 1100 boeken. Zo groeide de Historische Ver eniging Wieringen in 25 jaar uit tot een volwassen en professio nele vereniging. Het kleinschalige raakte er daardoor wat af. Met de jaarvergadering komt de koffie te genwoordig niet meer uit de eigen thermoskan, maar wordt geser veerd door het personeel van Café De Harmonie op het Kerkplein. Wel is de jaarvergadering nog steeds speciaal: nooit problemen of kriti sche vragen uit het publiek gevolgd door verhitte discussies. Onze voorzitter Gerard Numeijer weet er elk jaar weer een serieus, maar toch ook vrolijk gebeuren van te maken met op het eind een bijna persoonlijke rondvraag met humo ristische ondertoon. De vergade ring zelf duurt trouwens nooit lang, want iedereen weet dat er niet te veel gezeurd moet worden, omdat het dan nog langer duurt voordat Piet Kraan kan beginnen met zijn film. Die filmvoorstelling na de ver gadering is gelukkig in de loop der jaren wel gebleven en deze traditie hopen we zo lang mogelijk in stand te houden. We hebben het altijd gezellig gehad binnen het bestuur. Ik kan me eigenlijk geen flinke menings verschillen herinneren en zeker geen echte problemen. De goede sfeer binnen de vereniging blijkt ook de lange tijd dat bestuursleden aanblijven. Bestuursleden en vrij willigers waren en zijn nog steeds enthousiast en gemotiveerd. Mede hierdoor is de Historische Vereni ging Wieringen uitgegroeid tot bij na 900 leden nu en is zij (dacht ik) de grootste vereniging op Wierin gen. Een bloeiende vereniging dus met veel activiteiten. Ik kijk dan ook met plezier terug op wat we met z'n allen: bestuur, vrijwilligers en leden in de afge lopen 25 jaar van de Historische Vereniging Wieringen hebben ge maakt. Op naar de volgende 25 jaar! Bij het artikel De Beurs op blad zijde 31 is het jaartal weggevallen. Dit moet zijn: Wieringer Courant van 2 februari 1939. In de inhoudsopgave op bladzij de 32 staat Trijnie Kuut-Wiegman ten onrechte vermeld als schrijver van het artikel over de zeehond Robbie op bladzijde 28. Het is een krantenartikel. De naam van de schrijver is ons niet bekend. geleden op bladzijde 30 staat een foto van de Kerkweg in plaats van de Akkerweg. Dit is de goede il lustratie: De bronver melding moet zijn Wieringer Courant van 28 maart 1939. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 8