Bijna een kwart eeuw in het bestuur veneniQmQ hïttOKische ^ëKinQen Een kwart eeuw of vijfentwintig jaar. Wat klinkt er langer? Ik weet het niet, het is in ieder geval al een hele tijd. Dat merk ik ook als ik in mijn geheugen terug moet gaan naar de begintijd van de Historische Vereniging. Ik heb lidnummer 89 en ben dus al bijna vanaf het begin lid. Hieronder volgen wat herinneringen uit die begintijd. DOOR MENNO SMIT Ik ben in 1991 in het bestuur gekozen en in de loop van dat jaar penningmeester geworden. Wat de ledenadministratie betreft, met 100 leden was dat in het be gin toen nog niet zo'n omvangrijke taak. Maar het aantal leden groei de snel. Ik weet bijvoorbeeld nog dat Kees Hos zich bij mij opgaf als lid. Hij wilde lidnummer 173 wor den (vanwege het schip waar hij veel tijd instak, de aak WR 173). Dat kon nog net, ik had kort daar voor lid nummer 170 bijgeschreven dus werd Kees nummer 173. Als penningmeester had ik veel contact met Jaap en Nel Fijnheer. Die waren toen ook al heel actief voor de vereniging. Ze lieten heel veel foto's namaken en kopieerden veel teksten over Wieringen. Dit alles ten behoeve van het archief. We plukken daar nu nog de vruch ten van. De bonnetjes moesten goed opgeborgen worden en alles goed bijgehouden, want met de 'toestand' met de penningmees ter van de Stichting Oud Wieringen nog vers in het geheugen wilde ik de zaak goed op papier hebben. De ledenadministratie werd met een balpen bijgehouden in een schrift en het jaarlijkse financiële verslag met behulp van een rekenmachine opgesteld. Ik heb dat volgehouden tot 2002. In dat jaar werd Henk de Graaf penningmeester en die ging de hele administratie, inclusief de ledenadministratie, op de compu ter bijhouden. Ook deze historische vereniging ging met deze nieuwe Haan geweest). Vertrek rond het middag uur en eind van de middag weer terug, geen lunch of diner. Voordeel hier van was wel dat de excursie toen gratis was en er nu voor betaald moet worden. I Bestuursvergaderingen en de jaarvergadering wer den gehouden in de voor malige bibliotheek op het Kerkplein. Slepen met tafels en stoelen om al- j les netjes klaar te zetten. In het kleine keukentje van de bibliotheek kof- I fie zetten, maar daarbij j ook nog thermoskan- nen koffie meenemen I van thuis, zodat we in de pauze vlot konden doorschenken. iedereen d vaard vind; moeten bl: tentoonstellii verenigineshi; "gen. penningmeester op dat vlak dus over naar het digitale tijdperk. Het jaarlijkse uitstapje voor de leden was nog wat eenvoudiger en dichter bij huis dan waarmee we nu verwend worden. Als bestem mingen uit die periode kan ik me Huisduinen, Poldermuseum Wie- ringerwaard, West-Fries Museum in Hoorn en het Betje Wolf/Aagje Dekenhuis De Rijp/Wormer nog herinneren. Het vervoer ging met een bus van De Haan en ik weet nog dat ik ook een keer zelf de bus reed, zodat we alleen maar een klein bedrag aan huur kwijt waren voor de bus zelf (ik was in de jaren daarvoor part time chauffeur bij De Ook het eerste echte boek dat we hebben uitgegeven staat me nog goed voor de geest, dat was 'Keileem en zwerfstenen op Wie ringen' in 1991. Een boekje van 110 bladzijden met een slappe kaft. Om wat publiciteit te zoeken hebben we toen nog een prijsvraag uitge schreven over hoe diep de 'Stien van Westerklief' in de Wieringer bodem stak. De mensen dachten er zeer verschillend over, want de schattingen liepen uiteen van enkele centimeters tot meer dan 5 meter. Winnaar was toen Siem Doorn. Leuk is dat Siem sinds drie jaar ook in het bestuur van de His torische Vereniging zit. Historische Vereniging Wieringen 0 "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 7