De akte wordt getekend. Van links naar rechts Matthisca Kooij-Modder Tan Lont-Lont, notaris Butijn en Nel Fijnheer-Rotgans omdat Gert Jan het even wat rus tiger aan wilde doen. Tjee, dat was wel even wat. Je komt er dan pas achter, wat er zo allemaal in een dergelijke vereniging omgaat. Er is een redactiecommissie, die het enorm gewaardeerde verenigings blad Op de Hoogte viermaal per jaar verzorgt, waarbij ook nog re gelmatig een extra themanummer gemaakt wordt. Er is een genealogiecommissie, die stambomen opzet en uitwerkt en daar dan een paar weekenden in het najaar openstellingen over houdt. Er is een gravencommissie, er is een groep mensen die zich bezig houdt met het voorbereiden van de uit te geven boeken, men sen die het archief beheren en vele vrijwilligers die Op de Hoogte rond brengen. Enfin, al met al een ener verende taak, maar ook leuk om de vele dingen mee te maken. Achter de schermen werd heel hard gewerkt aan uit te geven boe ken, het was natuurlijk mooi om als een van de eersten het manuscript in te kunnen zien. Het werd dan ook vaak ook nachtwerk. Maar ja, Penningmeester Jaap Fijnheer plaatst ook zijn handtekening je moest toch ook weten wat je in je voorwoord moest schrijven. De eerste boeken voor mij waren: Verdwenen Boerderijen en daarna Bakkers op Wieringen van Peter de Greef. Bij het boek ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de vlootschouw in Den Oever, ge naamd Varen, Vissen en Feesten had ik het grote voorrecht om het eerste exemplaar samen met Ton Schouwenaar, voorzitter van de vlootschouwcommissie, aan de toenmalige koningin Beatrix te mo gen overhandigen. Tevens mocht ik Hare Majesteit rondleiden op onze expositie boven op de net- tenzolder van de C.I.V. in Den Oe ver. Bij ontvangst vroeg ik haar of het gepermitteerd was, dat ik dat in het "Wierings" deed, omdat ik het leuk vond, dat zij zich op Wieringer grondgebied bevond. Zij had daar totaal geen probleem mee, zei ze. Zodoende stelde ik haar aan Tan Lont voor en vertelde dat Tan spe ciaal voor haar "der sundese jurk antrokken had", hoewel het op een zaterdag was. Al met al liep het be zoek al een beetje uit ten opzichte van het tijdschema, maar ze liet zich niet opjagen zogezegd. Ze was zeer geïnteresseerd en had ook nog de nodige vragen en alles kwam heel prettig over. We moesten dit bezoek maandenlang geheim hou den, daarom is het wel leuk om het volgende te vertellen. Van tevoren had natuurlijk de veiligheidsdienst een bezoek aan de coöperatie ge bracht. Toen ik daar een keer was om met Jan van der Wiel, de be drijfsleider van de C.I.V., een en an der te bespreken, vroeg een van de medewerkers wanneer "ze" kwam. Ik vroeg hem: "Wie, hoe kom je er bij?" Het antwoord was duidelijk: "Hier was lest een kerel te kieken en die had soveul touw an z'n barst hangen, dat je er wel een skuut mee an de kangt kon lége! Proost!" Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 5