Van de redactie - jaar Vijfentwintig jaar Historische Vereniging Wieringen -J j Er was een oproep in de Wieringer Courant van 1989 om mensen naar de Waddenzaal van partycentrum Concordia te krijgen voor de nieuw opgerichte Historische Vereni ging Wieringen. Ik kan me goed herinneren dat de opkomst groot was en dat ik me meteen als lid (nr. 44) in liet schrijven. Bij de officiële akte van notaris Butijn van 17 mei 1989 stonden als oprichters vermeld: mevrouw Tan Lont als voorzitter, mevrouw Matthisca Modder als penningmeester en Jacob Fijnheer als secretaris. Voor u ligt het jubileumnum mer van Op de Hoogte, gedeeltelijk gewijd aan het vijfentwintig jarig bestaan van de Historische Vereni ging Wieringen. De nieuwe omslag is deze keer extra feestelijk. Medewerkers die al heel lang betrokken zijn bij de vereniging hebben een artikel geschreven over toen en nu. Want vijfentwin tig jaar is een lange periode, mis schien niet voor de geschiedenis, maar wel voor eenblad.Omtezien welke jubilea er waren in 1989, vijfentwintig jaar geleden, heeft Ina Schoenmaker een overzicht gemaakt. Dat is weer bijzonder, te lezen, hoe het toen was. Gea Klein heeft een lang verhaal over de Wieringer vissers geschreven, vis sers, heel belangrijk voor Wierin gen. Ikzelf lever een bijdrage over huisarts De Goeje die hier honderd jaar geleden werkzaam was. Naast andere artikelen is er aandacht be steed aan de tweede wereldoorlog en niet te vergeten de aankondi ging van de jaarlijkse excursie, deze keer naar Texel. Veel leesplezier gewenst. Namens de redactie Bob Gorter DOOR GERARD NUMEIJER Al snel verscheen het vereni gingsblad Op de Hoogte. Het blad werd nog grotendeels met de hand gemaakt. Het bestond uit samen gestelde stencils voorzien van een nietje. Ik was vanaf het begin al geïn teresseerd in het doen en laten van deze enthousiaste groep mensen, maar had door drukke werkzaam heden niet de gelegenheid om zelf iets te doen, of dingen te bezoe ken als ze iets organiseerden. Het bleef eigenlijk bij het lezen van het blaadje. Ik heb door de tijd heen wel de ontwikkelingen gevolgd en kennis genomen van bestuursont- wikkelingen. Tan Lont werd als voorzitter opgevolgd door Jaap Lont (Ooster- land), die lange tijd daarna weer werd opgevolgd door Gert Jan Vis ser. Feit bleef, dat de ex-voorzitters later nog veel (soms heel veel) voor de vereniging bleven doen. Het was inmiddels voorjaar 2004, toen ik benaderd werd om plaats te nemen in het bestuur en gelijk bij de jaarvergadering tot voorzitter werd gebombardeerd, Notaris Butijn leest de oprichtingsakte voor, 17 mei 1989 Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 4