Van de bestuurstafel 26e jaargang nummer 2 2014 Historische Vereniging Wieringen 25 jaar Foto op de omslag: jaar Bestuur: G. Numeijer (voorzitter) tel: 0227-511683 g.numeijer@historischwieringen.nl B. Doves-Kleijs (secretaris) secretaris@historischwieringen.nl M.H. Smit (interim penningmeester) tel. 0227-593237 penningmeester@historisch wieringen.nl A.C. de Wit (ledenadministratie) Beukenlaan 12 1766 JH Wieringerwaard ac.de.wit@historischwieringen.nl S. Doorn C. Hagedoorn-Rasch M.H. Smit G. Wiegman-Baijs L. van Zoonen Redactiecommissie: Gea Klein-Hamming (voorzitter) tel: 0227-592886 Bob Gorter (secretaris) Bargengd 43 1777 DR Hippolytushoef tel: 0227-595428 redactie@historischwieringen.nl Ina Schoenmaker-Wiegman (2e secretaris) tel: 0227-592015 Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Piet Luijt Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Nel Vriezema-Omis Lidmaatschap: 17,50 per jaar Website: www.historischwieringen.nl Informatie: info@historischwieringen.nl Bankrelatie: Rabobank Schagen - Wieringerland IBAN: NL44 RABO 0370 3319 74 Drukkerij Steenman BV Enkhuizen ISSN: 1386-906X Historische Vereniging Wieringen 25 jaar. Ja, natuurlijk is dat een mo ment om even bij stil te blijven staan. Elders in dit nummer zult u lezen hoe en wanneer dit allemaal begonnen is en wie de groep mensen was die zich hiervoor hebben ingespannen. Voor mezelf kan ik het me nog goed herinneren, hoe ik de eerste vergadering in "Concordia" bezocht en als lid nummer 44 werd ingeschreven. Het enthousiasme waarmee door de jaren heen door vele mensen, met grote inzet, werk is verzet, is iets waar met trots op teruggekeken mag worden. Het mooie en misschien wel het unieke daarvan is, dat di verse mensen van het eerste uur nog steeds zeer nauw bij de vereniging betrokken zijn. Namen noemen is altijd moeilijk en soms gevaarlijk, maar ik denk daarbij toch aan Tan Lont en het echtpaar Jaap en Nel Fijnheer. Dat het bestaansrecht van deze vereniging inmiddels wel bewezen is blijkt natuurlijk ook uit de groei van het ledenbestand. We zitten inmid dels tegen de negenhonderd leden aan en dat is voor zo'n kleine gemeen schap een respectabel aantal. Wat ook mooi is te constateren, is dat veel Wieringers, die naar elders zijn vertrokken (ook naar het buitenland) nog steeds lid zijn en ook door middel van ons veel geprezen blad Op de Hoogte een lijntje met Wierin gen blijven houden. Inmiddels zijn er door de jaren heen ook veel boeken op verschillende gebieden over de historie van Wieringen uitgegeven, zodat er ook voor het nageslacht nog veel informatie beschikbaar blijft. Verder zult u in dit jubileumnummer verschillende onderwerpen vin den, die door de jaren heen gepubliceerd zijn, aangevuld met een aantal andere artikelen. Zelf heb ik ook nog een stuk geschreven over mijn per soonlijke beleving die ik, als voorzitter sinds 2004, heb meegemaakt. Ik hoop en wens, dat deze vereniging nog een lang bestaan zal mogen hebben. Historie zal en mag nooit verloren gaan en zo zal er dus ook altijd werk aan de winkel blijven. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer Omstreeks 1935 is dit kiekje van de Noorderdiek an den Oever nomen, dudelijk de Hofstraat. Denkend met een feest, zie de sundagse kledij witte boezels en hoeden voer de vrouwen en de mannen met sundagse klepbroek en pet en de kienderen lopen er ook bar netjes bij. Naar de Hofstraat toe staat rechts de boerderij van Fam. van Kalsbeek aan de overkangt huus met gebroken kap woont nu o.a. Fam. A. Helder en twiede hierna was café van o.a. Cees Asjes en Piet Plooij, ook te zien in volle glorie de Kapel weerover veul skreven is met veul kiekjes en allegaar te bekieken is in ongs archief in Parkzicht te Hippolytushoef. Openingstijden: efkes glauwe op ongse website www.historischwieringen.nl of in ongs blad aangekondigd. Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 268 jaargang nr. 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 3