Reacties van lezers W0 'JE Tandarts De Herder Geboren in 1914: W.H.F.K. Keijzer It Hu j jaar rende over de Gemeenelandsweg, waar hun kinderen overstaken om naar te school gaan. Gasten die bij de familie Blokker werden opgeno men als er in jeugdherberg geen plaats meer was, vonden de stank ook allerminst plezierig. Er kwa men hierdoor vele klachten bij de gemeente van de omwonenden en zij besloten actie te voeren, er volg de hierop een handtekeningenac tie. De handtekeningen werden op het gemeentehuis aangeboden aan Burgemeester Schellinger. Eind ja ren zestig werd de fabriek op last van burgemeester C.J. Schellinger gesloten. De familie Bouma is na de sluiting van de fabriek vertrok ken naar Friesland." En nu in 2014 is er op Wierin- gen nog altijd bedrijvigheid in de visserij, het ene jaar wat minder maar door de bank genomen is er geld mee te verdienen. De sa menwerking met de afslagen Den Helder en Harlingen wordt steeds intenser en ieder afslag gespecia liseerder. Maar een visserman van Wieringen zal naar verwachting in novatief, inventief, ondernemend en een goede vakman blijven. Allereerst onze complimenten over uw blad dat elke keer weer veel leesplezier oplevert. In het laatst verschenen num mer staat een stukje over tandarts De Herder die in het huis waar wij nu wonen zijn praktijk had. Wat ontzettend leuk om dat te lezen en weer nieuw feiten te lezen die wij nog niet wisten. We hadden al wel veel verhalen gehoord over hoe het hier toeging en vele ston den hier angst en beven uit. Ook over de "wachtkamer" en "behan delkamer" spreken nog velen hun afschuw uit. Wij vinden nog steeds ampullen in de tuin waar de verdo ving in heeft gezeten die de tand arts heeft gebruikt en iedere keer denken wij: "O gelukkig ze hadden wel verdoving in die tijd". Het zal er heel anders aan toe zijn gegaan dan wanneer wij nu naar de tand arts gaan. De wachtkamer is nu kantoor, met nog wel de originele vloer en de behandelkamer is nu slaapkamer. Wij proberen het huis zoveel mogelijk in originele staat te behouden of te herstellen en met Bronnen: Historische Vereniging Wieringen, Wieringer Courant, Ar chief Alkmaar, boek Vissers van Wieringen door Cees Tijsen. Dit boek is verkrijgbaar, prijs €15,-, bij de bestuursleden van de vereni ging, boekhandel Burghout, Kerk plein te Hippolytushoef en tijdens de openstelling van het archief van de Historische Vereniging Wierin gen. de technieken en kennis van deze tijd lukt dat aardig. Het huis wordt regelmatig geïnspecteerd door Mo numentenzorg en die adviseert wat er de komende jaren vervangen of vernieuwd moet worden. We wo nen hier nu al achttien jaar en we zijn van plan om dat nog heel lang te blijven volhouden. We hopen dat jullie nog heel lang de vereni ging gezond draaiende te kunnen houden en wensen jullie daar heel veel plezier bij. Met vriendelijke groet, Hans en Petra Rotgans, Gemeenelandsweg 12 Aan de redactie van Op de Hoogte. Wat een boeiend verhaal over de Knorhaan in Op de Hoogte van februari 2014! Misschien kan ik er een stukje aan toevoegen. In circa 1955 werkten veel Wieringer man nen bij de MUZ aan de bedijking van Oostelijk Flevoland. Maandagmor gen vroeg haalde De Haan Tours de mannen op en reed men naar Urk, waar de grootste werkhaven was. Vrijdagmiddag ging het dan weer in omgekeerde richting. Mijn opa Simon Wagemaker woonde in Den Oever en hoorde daar ook bij, hij was schipper op een drijvende bok. Ik ben er vrijwel zeker van dat één van de andere mannen ook 'De Knorhaan' werd genoemd. Al meen ik mij te herinneren dat zijn echte naam Hendrik Keijzer was. De bij naam Knorhaan vond ik altijd heel spannend en nu weet ik eindelijk wat 'knorhanen' zijn! Op de foto: Mijn opa Simon Wa gemaker op de bok in de Urker ha ven. In de takels hangt een sleep boot met daarop de man die ik altijd De Knorhaan heb genoemd. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 2 - 2014 Jaap van Zweeden -30-

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 32