TRIJNTJE EN ANTONIA 'Jrilvar Lcz; Schrijven - Rekenen Taal Geschiedenis Aardrijkskunde Zang Nuttige Handw. Gedrag Aartal verzuimen i*ht H. d. School: Hoe moeilijk het was kon men aan Alida zien. Haar ravenzwarte haar werd in korte tijd grijs. Haar zuster Johanna was getrouwd met Willem Kaan, slager in Den Oever. Zij deed wat ze kon om haar zuster bij te staan. Meester Van 't Hof mis te Trijnie in zijn klas, een begaafde leerlinge, die op zijn aandringen na de lagere school naar het hoger on derwijs zou gaan. Men voelde het als een gemis dat de kinderen geen zwemles kregen. Daarop kwam de heer Ruys in actie. Hij was een ge- Alida, tante Joop Kaan en Trijnie pensioneerde marineman die in de Mekkenstuinweg woonde. Hij ging overal op Wieringen naar de mensen toe om de kinderen thuis zwemles te geven. Kees weet nog dat hij op een stoel moest 'droog zwemmen'. Als Ruys het verant woord vond ging hij met de kinde ren naar De Haukes om ze daar in ondiep water te leren zwemmen. Na het ongeluk kregen Nan en Ali da nog drie kinderen. Op 18 december 1933 werd een zoon geboren die Anthonius werd genoemd, naar zijn overleden zus je. Moeder Alida zorgde voor haar gezin, maar het ging niet goed met haar. Ze werd in het ziekenhuis in Alkmaar opgenomen voor een slaapkuur van zes weken. De kinderen zorgden voor aflei ding. Kees vond dat de jonge poes jes ook moesten leren zwemmen. Dat kon wel in een emmer af geroomde melk. Tante Joop was er ook en toen zij en Alida de poes jes in de melk zagen spartelen, zei ze tegen haar zuster: "Aal, je lacht weer!". Op 9 maart 1937 werd een dochter geboren die naar Trijntje werd genoemd. Het jongste kind, Maria Alida, werd geboren op 4 juni 1942. Haar verjaardag op 4 juni is toevallig ook de sterfdag van haar twee oudere zusjes. Op zakelijk gebied ging het goed in het gezin. Vader Nan werkte hard en na het overlijden van Jacob Keijzer in 1941 kon hij de boerderij op Oosterklief kopen. Na de dood van zijn moeder in 1949 kocht hij de ouderlijke Wieringer boerderij op Westerklief, zonder het land. De kinderen waren goede leerlin gen op school. Zoon Kees nam de melkzaak bij de boerderij van zijn vader over, maar moest deze door verscherpte eisen van de overheid betreffende de hygiëne sluiten. In 1950 liet hij een winkelpand voor zuivelproducten bouwen aan de Elftstraat. Zoon Toon werd boer op Westerklief. Op zijn land ligt 'de stien van Westerklief'. Later vond zijn zoon Fred samen met oom Kees er de twee Vikingschatten. Toch bleef in het gezin het ver driet om de verdronken kinderen altijd aanwezig. Moeder Alida werd nooit meer de oude door de her innering aan die dramatische pink sterdag in 1933 die de zon in haar leven voorgoed verduisterde. Bronnen: Informatie en foto's van de heer Cornells Lont Nzn. Wieringer Courant Hiermede moeten wij zoo de droeve plicht vervullen U kennis te geven, dat wij heden door een noodlottig ongeluk plotse ling twee onzer lievelingen in den aanvalligen leeftijd van 11 en 4 jaar moesten verliezen, U zult beseffen hoe zwaar ons deze slagen vallen* Moge ons de kracht worden gegeven dit zware leed te dragen H diepbedroefde ouders, broertje en zusjes N. D LONT A, LONT-Keij'zer JOHANNA CORNELIS NELLY MARIE. Wieringe De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag a,s. des nam, 2 uur. Historische Vereniging Wieringen a "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 23