Excursie naar Texel Begraafplaats Georgiërs DOOR CORRIE HAGEDOORN-RASCH Om 14.00/ 14.30 uur komen wij aan bij Jutter- smuseum Kaap Skil. Het mu seum is geheel vernieuwd en heropend in 2012. Hier is binnen en buiten van alles te bekijken onder andere graan- pakhuizen, vissershuisjes, molen de Traanroeier en een smederij. Kortom alles wat met visserij en jutterij op Texel te maken heeft. Op zondag 15 juni organiseert de Historische Vereniging Wierin- gen een dagtocht naar Texel. Na vertrek gaan we naar Den Helder voor de afvaart met de boot om 9.30 uur precies. Aan boord mag u naar de bovendekken gaan, maar u mag ook in de touringcar blijven zitten. -X-iistörische VfffiaEvgihg WJérihgéti. Vervolgens gaan we weer naar de veerboot. Inscheping is uiterlijk om 17.00 uur. Na aankomst in Den Helder rijden we weer retour naar uw woonplaats. Terugkomst onge veer 18.00 uur. Spoedig rijden we van boord en u krijgt koffie met gebak aan geboden in restaurant de Pelikaan in de Koog. Na de koffie stapt de gids ook in de touringcar voor een rondrit over Texel. Zij vertelt veel wetenswaardigheden over Texel en de rit gaat onder meer over "het oude land", waar een stop gemaakt wordt bij de Georgische Erebegraafplaats aan de voet van de Hoge Berg. Tussen de middag gebruiken we een koffietafel. Prijs 47,50 per persoon. Ver trek om 08.30 uur uit Den Oever: VVV/V.I.C. Havenweg en om 08.45 uur uit Hippolytushoef: Rabobank Beatrixstraat. Opgave bij: excur- sie@historischwieringen.nl of tele fonisch bij Corrie Hagedoorn 0227 592463. De excursie gaat door bij voldoende deelnemers.

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 16