Schenkingen 11 -13- i rtk J— Mjaar oktober Beter Wonen herdenkt de oplevering van haar duizendste woning aan de Gasthuisweg 32 in Den Oever. Mede oprichter van Beter Wonen J.J. Vink onthult daar een gedenksteen. In de jaren dertig bouwde Beter Wonen de eerste woningen aan de Kremersweg in Hippolytushoef 27 oktober Muziekvereniging Apollo uit Den Oever bestaat zeventig jaar. In 1919 richtten Cornelis Koorn, Jacobus Bakker, Dirk Verfaille en meester Spaander een harmonie orkest op in Den Oever. 16 november Installatiebedrijf Berkhout bestaat zestig jaar. In negentien negentwintig begon de grondlegger van het bedrijf Arend Berkhout een winkel waar hij elektrische artikelen en radio-ontvangers verkocht aan de Hoofdstraat in Hippolytushoef. 12 december Jan Klein is vijfentwintig jaar bestuurslid van de ijsclub Voorwaarts in Den Oever. Hij wordt door de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond benoemd tot lid van verdienste. 15 december Na 35 jaar neemt Tiemen van der Laan afscheid van de ijsclub Westerland. Voor zijn bewezen diensten wordt Van der Laan door het bestuur benoemd tot erelid van de ijsclub. Bron: Wieringer Courant Van Gerie Beers-Duijves uit Noord-Scharwoude: elf ansicht kaarten van Wieringen Van Paula Swaerts uit Drach ten: een kaartje van het eiland Wieringen anno 1885, een an sichtkaart van Wieringen en en kele krantenknipsels afkomstig uit de nalatenschap van Anton Swaerts Van ds. Henk Broer: het stan daardwerk Algemene Geschie denis der Nederlanden, vijftien delen Van Cees Tijsen uit Castricum: zeven foto's die als illustratie hebben gediend voor zijn boek Vissers van Wieringen en twee kaarten van de Wieringer aak Van de heer Hugo van Veen uit Zaltbommel: Driemaandelijkse berichten van de Zuiderzeewer ken van 1930 t/m 1932 Van Bert Dalenberg uit Zwaag: foto's van Tante Pietje Lont, kas telein te Den Oever en familie Van Gerie Bruijns uit Heerhugo- waard: een foto 30x42 van een uitstapje naar Hilversum van VARA leden afdeling Wieringen, 14 augustus 1932 Van de familie Droog-Jansen: schoolfoto's en schoolreisjes van Om de Oost jaren 1930 en foto's van de MUZ werken Van Frans van Duin: koopaktes/ eigendomsbewijs van zijn opa Dirk van Duin Van de familie Boon: pasfoto boek en verhalen map van kin deren 9, 10, 11 en 12 jaar oud uit 1953 met meester Boon, le raar Oosterlanderschool Van Piet Lubbers uit Nieuwe- gein: vele krantenknipsels van Z.K.H. Prins Hendrik op Wierin gen en ex- Kroonprins Wilhelm met aanvullende teksten Van Lia Swaerts uit den Haag: foto's van een arrensleetocht in de winter van 1963, Wironrui- ters en van de families Rotgans, Tijsen en Kool van Stroe Alle gevers hartelijk dank Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 15