1989 Jubilea in Dit jaar viert de Historische Vereniging Wieringen haar vijfentwintig jarig jubileum. Welke jubilea vonden er plaats op Wieringen in het oprichtingsjaar van de vereniging? SAMENGESTELD DOOR INA SCHOENMAKER- WIEGMAN 27 januari Mevrouw Kieseling-Vroone viert haar honderdste verjaardag in het Noorderlicht. Zij is de oudste inwoner van de gemeente Wieringen Buurtvereniging Klufterkrogt bestaat tien jaar. Het afgelopen decennium zijn veel zaken gereali seerd door toedoen van de vereniging. Zoals een bushalte aan de Gemeenelandsweg, een post bus in de wijk, een zebrapad op de Slingerweg en de aanleg van een speeltuin en een trapveldje. 1 februari De Hippo-Versmarkt staat de hele maand in het teken van haar tien jarig bestaan. In 1979 ves tigden slagerij Piet Ottens, slijterij Jan Stadig, bakkerij Hans Pater (later bakkerij Ton van Os) en groenteman Klaas Vijn zich in de Hippomarkt. 17 februari Het is vijfenzestig jaar geleden dat de toen veertienjarige Jaap Koorn lid werd van muziekver eniging Apollo in Den Oever. Koorn is niet alleen vijfenzestig jaar lid van Apollo, ook maakt hij al meer dan veertig jaar deel uit van het bestuur. I maart In de Dentele school is het feest. Meester Geert Homan viert, samen met zijn leerlingen, zijn twintig jarig jubileum als schoolhoofd van de Westerlanderschool. II maart Voor het vijfde jaar wordt de muziekmarathon gehouden in de The Flying Dutchman in Den Oever. Belangeloos werken de muzikanten mee aan het evenement. De opbrengst van de mu ziekmarathon komt ten goede aan een goed doel in de Wieringer gemeenschap 29 april Berina den Hollander uit Hippolytushoef speelt veertig jaar toneel. Zij ontvangt een gouden speld en een oorkonde van het Centrum voor Amateurtoneel. 1 juni Vijf jaar tafeltje dekje in Den Oever. In negentien vierentachtig ging een groep enthousiaste vrij willigers op verzoek van verzorgingshuis Kapellehof voor de eerste maal met de fiets door weer en wind om de maaltijden te bezorgen bij mensen die niet langer meer in staat waren om hun eigen maaltijden te bereiden. 18 juni Dick Numeijer viert zijn veertig jarig dienstverband bij drukkerij Bosker. 27 juni De Alvitloschool in Hippolytushoef viert haar zestig jarig jubileum. Op negentwintig april negen tien negentwintig is de eerste steen voor de school gelegd door de dochter van de toenmalige burgemeester Kolff. 1 juli Dertig jaar geleden begon Kees Schouwenaar een snackbar op de hoek van de Gasthuisweg en de Zwinstraat in Den Oever. In 1959 begon hij zijn nering in een houten keet. Zijn klanten ston den buiten te wachten op hun bestelling die Kees hen aanreikte door een luik. 24 augustus Gerard Willems werkt een kwart eeuw bij de firma J.J. Tijsen in Den Oever. 6 september Voor de dertigste keer wordt de vlootschouw gehouden in Den Oever. In een van de eerste jaren dat het evenement werd georganiseerd, voeren een aantal Wieringer vissers een week voor de vlootschouw naar Amsterdam om daar de Wieringer visserij onder de aandacht te brengen van de mensen. Dit deden zij door mosselen, paling en garnalen uit te delen aan kinderziekenhuizen en weeshuizen. Zo wisten zij de aandacht van de pers te trekken. Hierdoor werd de vlootschouw landelijk onder de aandacht gebracht. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 14