m Op be *f)oogte Op de £tétpimf)e hereniging QBieringen rc jaar foto's werden door de drukkerij ge scand. Nel Vriezema-Omis haalde deze foto's vaak en bracht ze weer bij de eigenaren terug. Nu gaat bijna alles via de com puter, behalve de eerste keer. Dan wordt de map met kopij en foto's (geprint en op een USB-stick, scan nen doen we zelf), per post naar de drukker gestuurd. De drukproef komt per e-mail en ook de correc ties en de tweede drukproef ko men per e-mail. Als het blad gele verd wordt, komt de map met kopij weer terug in Hippolytushoef. Jannie Zwarts-Schutte was jaren lang secretaris van de redactiecom missie tot Bob Gorter het van haar overnam in 2005, met het tweede nummer uit dat jaar. Jan-Simon Hoogschagen volgde Bob op met ingang van nummer 2010-2. Jan- Simon nam in 2012 afscheid van de redactie. Vanaf nummer 2012 3 wordt de samenstelling van het blad weer gedaan door Bob Gor ter, sinds 2013 met hulp van Ina Schoenmaker-Wiegman, omdat deze taak eigenlijk veel te omvang rijk is voor één persoon. Weer een verandering was dat met ingang van nummer 2006 5, december, op elke uitgave een andere foto werd geplaatst. Ook stond er nu duidelijk het jaar van uitgifte en de datum te lezen. We gingen van één kolom naar twee kolommen in 2007, eerst ge deeltelijk in nummer 1 en vanaf mei 2007 het hele blad, ter ver hoging van de leesbaarheid en de overzichtelijkheid. In de loop van de jaren zijn er ook themanummers verschenen, onder meer over de ex-kroonprins Wilhelm, Lou de palingboer, notaris Van der Speek Obreen en de Wie- ringer molens. IJsclub Voorwaarts was het meest recente themanum- ringen vonden eerst plaats in de bibliotheek. Later in onze archief ruimte in Parkzicht. Dat kon alleen omdat de redactie toe nog uit wei nig personen bestond. Nadat er meer mensen waren bijgekomen werd een ruimte in Parkzicht ge huurd. Sinds enige tijd vergaderen we in café De Harmonie. We ko men voor elk nummer twee keer bij elkaar. Met ingang van nummer 2013-3 is de opmaak van het 'binnenwerk' van twee naar drie kolommen ge gaan. De opmaak en het lettertype zijn veranderd. mer. Vaak was dat een extra num mer, zodat er dan vijf nummers per jaar uitkwamen in plaats van vier. De redactie vergaderde lange tijd in de bibliotheek aan het Kerk plein. Daar was ook het archief van de vereniging ondergebracht. We hadden een sleutel, we konden daar altijd naar binnen. Ook be stond de mogelijkheid om kopieën te maken. Toen de bibliotheek ver huisde naar Parkzicht werd ook het archief in een ruimte in Parkzicht ondergebracht. Gelukkig mochten we wel vijf kasten plaatsen in de glazen zaal. De redactievergade- MC Historische Vüftïriïgiup; Wfèrtng^i De nieuwe omslag, 2014 Nu, in 2014, is ook de omslag helemaal anders geworden. De kleur en de opmaak hebben een facelift gekregen. Ook het papier van de omslag is gladder en stevi ger. Zo hopen we de komende ja ren een eigentijds blad uit te kun nen blijven geven. De oude bibliotheek aan het Kerkplein in Hippolytushoef Met ingang van het laatste nummer van 2006 kwam er op elke uitgave een foto. Bovendien werden jaargang en nummer vermeld IS nr.5 bcccinbcr 2lMMi Historische Vereniging Wieringen s "Op de Hoogte" 26e jaargang nr, 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 13