Op be <f)oogte &e ha# |)iétortècf)e hereniging QBtettngen $)istDriscbe Dtrtn'tcjing 20irririgert op Ót l^ÓÓptP 7-^ "Krantje Historische Vereniging Wieringen: nieuwe naam". Andere bladen die Op de Hoogte heten? ;i Slingerweg. De kwaliteit van de foto's werd al beter. Ook in 1992 stond er een tekening van een mo len en weer het Wieringer wapen op de voorkant. Maar hoe zit het nu met de naam "Op de Hoogte"? Wanneer is voor het eerst die naam gebruikt en waarom? Uit Op de Hoogte van februari 1993: "De redactie van ons krantje zou het leuk vinden dat het krantje een naam zou krijgen. Nettie Rienstra- Mulder heeft voorgesteld Op de Hoogte. Dat kan op twee manieren worden uitgelegd: a. op de hoogte raken van de ge schiedenis van Wieringen en het nieuws van de historische vereniging. b. op de hoogte die Wieringen heet. Gaarne uw reacties" Zoals u nu weet is het Op de Hoogte geworden en gebleven. In 1993 werd het blad volledig ge drukt door drukkerij Steenman, aanvankelijk in Oostwoud, later in Enkhuizen, de drukkerij die ook nu vf/'ï i£A nog het drukwerk verzorgt van Op de Hoogte. Het kreeg de bekende oranje-bruine kleur, die tot en met 2013 werd gebruikt. Op de Hoogte is ook de dorps krant voor Wagenborgen (dorp in de gemeente Delfzijl) die wekelijks verschijnt in een oplage van 900 exemplaren. Maar bijzonder is dat er ook een Op de Hoogte bestaat waarvan de naam dezelfde dubbele betekenis heeft als bij ons. In het Land van Maas en Waal ligt het dorp Berg- haren, op de hoogte tussen twee rivieren, de Maas en de Waal. De naam "berg" zit al in de plaats naam. Het verschijnt sinds 1997 elke maand met dorpsnieuws van Bergharen en de kernen Hemen en Leur. Bijzonder is dat dat het dorp is waar mijn grootvader tientallen jaren schoolhoofd is geweest. Voor de eerste keer een kaartje van Wieringen op de omslag, 1993 Logo van Op de Hoogte in Bergharen, Hernen en Leur "Bergharen is een Nederlands dorp in de gemeente Wijchen (pro vincie Gelderland). Er wonen circa 2000 mensen. Het dorp Bergharen heeft twee kerken, een protes tantse en een katholieke kerk. Ook heeft het dorp het grootste aan eengesloten rivierzandduingebied van West-Europa, grotendeels be groeid met bos."( Wikipedia) Maar nu verder met onze "ei gen" Op de Hoogte. In 1993 was Nettie Rienstra-Mulder de voor zitter van de redactiecommissie, secretaris was Marietje Bron. Bij zonderheden uit dat jaar: Jaap en Nel Fijnheer komen op Wieringen wonen. Er was een excursie naar het Zuiderzeemuseum, er werd geschreven over volksgeneeskunst en natuurlijk over allerlei onder werpen uit de geschiedenis van Wieringen. De bladzijdennumme- ring liep door, men begon het jaar met bladzijde 351! Nettie Rienstra- Mulder nam afscheid als voorzit ter van de redactiecommissie. Het laatste nummer als voorzitter was nummer 1 van 2005. Zij werd op gevolgd door Gea Klein-Hamming met nummer 2005-1. Gea is geluk kig nog steeds voorzitter van de redactiecommissie. In 1999 nam Jannie Zwarts-Schutte het samen stellen en het typewerk van het blad over van Marietje Bron. TM Het blad wordt gedrukt. Jarenlang sierde deze omslag het blad Het blad werd dan wel gedrukt, maar de gang was zaken was toen nog heel anders dan nu. Er moest per uitgave twee keer naar de drukker gegaan worden, één keer om de kopij (met foto's) te bren gen, geprint en op een Cd-rom en één keer om de correcties in de drukproef, die met de post kwam, met de drukker te bespreken. Alle Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 26e jaargang nr. 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 12