hiSüoRische vemvQmq W16K11K en Vijfentwintig jaar Op de Hoogte hisuoKische veRenigmg view ngen Het begin 55 Vijfentwintig jaar Historische Vereniging Wieringen, vijfentwintig jaar Op de Hoogte. Bladerend in oude nummers zie ik dat het blad in het begin nog geen naam had. Het werd kortweg "het krantje" genoemd. Op de voorkant stond alleen de naam van de vereniging. De tekst was getypt, de foto's waren nog slecht afgedrukt. Dat kon toen ook niet anders met de toen beschikbare middelen en techniek. Het samenstellen gebeurde letterlijk met knippen en plakken. De omslag was geel, blauw of roze. Naast het wapen van Wieringen stond een afbeelding van "de stien van Westerklief". 7 De eerste jaren jaar Bladerend door oude nummers DOOR BOB GORTER DE STIEN VAN WESTERKLIEF WIEHINGEM Het allereerste nummer In het allereerste nummer, uit 1989, zes pagina's groot, werd uitgelegd waarom er een histori sche vereniging was opgericht. Een groepje van zes mensen bestaande uit Tan Lont-Lont, Matthisca Kooij- Modder, Nettie Rienstra-Mulder, Nel Fijnheer-Rotgans, Jaap Fijn heer en August Pruimboom had historische; verlnicinc wierinceh Beste lezers en lezeressen Waaron dit krantje en waarom eem historische vereniging zult u zich afvragen. Wel, dit krantje is gemaakt om u op de hoogte te brengen van de oprichting van de Historische Vereniging Wieringen en waarom dat is gebeurd. Een groepje van zes personen, te weten de dames T.Lont-Lont, M.Kooij-Hodder N.Rienstra-Hulder en N.Fijnheer-Rotgans en de heren A.Pruimboom en J.Fijnheer hebben vorig jaar meegewerkt aan de tentoonstelling over de Wieringer eende- kooien en vogelarij. Die tentoonstelling is een succes geworden. Dit jaar werkt deze groep weer mee aan een tentoonstelling, nu over de geschiedenis van het zeewier. Nieuwe naam voor Het Krantje meegewerkt aan een tentoonstel ling over eendenkooien en de vo gelarij. Daarbij kwamen zoveel in teressante gegevens boven water dat men vond dat alles ook goed moest worden bewaard. Een histo rische vereniging zou de oplossing zijn, voor publicatie in een blad en voor het opbergen van allerlei his torische zaken. In het eerste num mer stond een overzicht van de statuten, iets over de stamboom Tijsen, een artikel over een ten toonstelling over zeewier, over Van Pomeren en over het Wieringer boerderijtype. In een later num mer stond een complete ledenlijst per 20 augustus 1989 afgedrukt, 46 leden! In het eerste jaar waren er bij elkaar 24 pagina's, voor het hele jaar. Het tweede nummer was roze. Het eerste themanummer ver scheen in 1990: Meidagen van 1940 op Wieringen. De kleur van die omslag leek toen al wat op de nu gebruikte oran je-bruine kleur. De redactie/het bestuur had het niet altijd gemak kelijk, getuige het volgende bericht, ingevoegd in een nummer: Wieringen, juli 1991 Beste leden, Hierbij ontvangt u het vereni gingsblad van de Historische Ver eniging Wieringen. Door onvoor ziene omstandigheden is het niet mogelijk om u het blad aan te bie den in de bekende blauwe omslag. Eén van de bestuursleden heeft de oplage zelf gekopieerd en verzend- klaar gemaakt. Het volgende num mer hopen wij weer op de normale manier te kunnen laten maken. Met vriendelijke groeten J. Fijnheer, secretaris In 1992 was de omslag blauw, met een keer een foto van de doopsgezinde Vermaning aan de Omslag zoals die was in 1992 Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 2 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 11