Openingstijden archief en bibliotheek Oproep Wm y-Êf jaar De vereniging kreeg spullen uit de nalatenschap van Meijert Kooij, van de ruilverkavelingscommissie en later ook uit het gemeentear chief. Omdat er vraag was onder de leden om boeken en foto's te mogen inzien, werd het archief één keer per maand opengesteld voor belangstellenden. Op de eerste maandag van de maand 's avonds en aansluitend op dinsdagmiddag. De openbare bibliotheek ver huisde naar Parkzicht en dus ver huisde het archief van de vereni ging mee. Een vertrek op de eerste verdieping bij de Glazen Zaal bevat nu tien kasten met achtergrondin formatie. Daaronder een ladekast met vijf laden vol kaarten over di verse onderwerpen. Door tekort aan ruimte daar staan er ook nog vijf kasten in de Glazen Zaal. Tij dens de openstelling van het ar chief huurt de vereniging deze zaal hiervoor. Intussen is een groot deel de verzameling gedigitaliseerd. De vereniging gaat met haar tijd mee. Leden kunnen daar thuis op hun computer op kijken, www.historischwierineen.nl en je vindt alles wat je wilt weten. Heb je geen computer, geen pro bleem. Tijdens de openingstijden helpen de vrijwilligers bij het op zoeken of op de computer of ge woon in de kasten. De vrijwilligers die het archief beheren, hopen u binnenkort op de openingstijden te zien. U vindt die tijden in Op de Hoogte, maar ook in de Wierin- ger Courant of op het Wieringer Nieuws. De wielerbaan aan de Parklaan in Hippolytushoef. Een voorbeeld van wat er op de beeldbank van de vereniging is te vinden Dit jaar is er een extra opening in de maand mei: 12 mei maandagavond 19:00-21:00 13 mei dinsdagmiddag 14:00-16:30 En voor het nieuwe seizoen al: 8 september maandagavond 19:00-21:00 i.v.m. Flora op 29 aug. t/m 2 september 9 september dinsdagmiddag 14:00-16:30 i.v.m. Flora op 29 aug. t/m 2 september Hebt u oude spullen en/of fotomateriaal over Wieringen? Gooit u deze alstublieft niet weg, maar schenk ze aan de Historische Vereniging Wierin gen, zie openingstijden van het archief! Ook kunt u het materi aal aan één van de bestuursle den aanbieden. Wij zijn u daar dankbaar voor. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 2 - 2014 -8-

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 10