Verslag excursiecommissie Jaarverslag archiefcommissie Andere tijden Na 12 jaar zetten wij, Arina Zwanink en Gea Klein-Hamming, een punt achter de organisatie van de jaarlijkse excursie. Het is even vreemd dat we in december niet achter de computer zitten om te kijken wat er zoal in Nederland op historisch gebied wordt aange boden. leder jaar startte we met de vraag wat voor interessants is er in het nieuws, waar kunnen we op inhaken en hoe kunnen we een aantal bezienswaardigheden com bineren zodat er ook tijd is voor een heerlijke lunch of gewoon even een lekker bakkie koffie met een praatje. Tijdens de excursie van 2013 werd ook een bezoek gebracht aan Gassan Diamonds in Amsterdam. Dan na wat puzzelen, bellen en mailen hadden we een programma en startte vervolgens de PR ma chine. Als eerste verscheen het programma in Op de Höógte, ge volgd door de kranten en digitale media. En dan dachten we zal er wel interesse zijn? Maar die vraag is alle jaren positief beantwoord. We hebben het organiseren met ontzettend veel plezier gedaan en danken alle deelnemers die in de loop der jaren met ons zijn mee ge weest voor de mooie reacties en de bijzonder gezellige dagen. Arina en Gea Het archief is gehuisvest in de glazenzaal en op de eerste verdie ping van Parkzicht te Hippolytus- hoef en toegankelijk voor rolstoel gebruikers. Bij wijze van proef zijn er dit jaar naast de gebruikelijke openingen op de eerste maandag avond en dinsdagmiddag van de maand, een aantal extra openings dagen geweest. Helaas leidde dit tot nu toe niet tot een verhoging van het aantal bezoekers. In 2014 zijn er nog twee extra openingsda gen. Daarna wordt bekeken of we daar mee door zullen gaan. De archiefcommissie is in 2013 versterkt met Nel Slootweg-van der Made en Peter de Greef. De archiefmedewerkers zijn bezig met het scannen van materiaal met als resultaat dat nu ook in het digitaal archief vele objecten zichtbaar zijn. Sinds eind van 2013 zijn vele zee- en landkaarten, schilderijen en andere interessante objecten te vinden in ons digitale archief. Na DOOR TINY VAN TEULINGEN-MOLENAAR de vakantieperiode kregen we digi taal toegang in de kranten tot 1949 van het Regionaal Archief Alkmaar. Vanuit ons archief is het nu moge lijk om couranten digitaal in te zien en te downloaden. Tevens mochten we ons weer verheugen op vele schenkingen, waarmee we het archief konden aanvullen, hiervoor willen we de schenkers hartelijk bedanken. De openingstijden 2014 staan vermeld in de agenda van onze website, in Op de Hoogte, de web sites van TV Noordkop, het Wierin- ger Nieuws en in de media. Bent u op zoek naar de geschiedenis van ons mooie Wieringen, dan bent u tijdens de openingstijden en op afspraak van harte welkom in ons archief. Voor groepen is het mogelijk een afspraak te maken om ons ar chief te bezoeken. Op 21 september 1938 werd er per postwissel een bedrag van 0,25 overgemaakt naar drukkerij Wieringa in Den Haag. 'cDEf)UN "ULQio «"Oor voos Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 1 - 2014 - 5 -

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 7