'M Jaarvergadering 28 maart 2013 in Harmonie Jaarverslag Historische Vereniging Wieringen 2013 «gpl jaar Met ongeveer 80 leden was het weer een goed bezochte jaar vergadering. De voorzitter begon met enkele mededelingen. Er komt een herdruk van het boek winkel tjes 1 en de uitgave Winkeltjes 2 verschijnt waarschijnlijk eind van dit jaar. Ook is er nog een oproep voor mensen die bij de commissie genealogie willen helpen. Het jaarverslag van de pen ningmeester werd weer zonder commentaar goedgekeurd. Niek de Ridder was aftredend als kascom- missielid en hiervoor komt Hans Jager in de plaats. De contributie blijft ook dit jaar weer gelijk. Lies Jacobs-Hylkema was aftredend en niet herkiesbaar. Ondanks haar af wezigheid werd zij bedankt voor haar jarenlange bijdrage aan de vereniging. Zij krijgt hiervoor "de kei" overhandigd en wordt erelid. Aftredend en herkiesbaar was ook Gerard Numeijer, die zelf vindt dat na een aantal jaren iemand anders het roer moet overnemen, maar er was niemand die hier spontaan voor open stond. Piet Kraan vroeg of er een mogelijkheid is dat je kunt zien wat er in een oude Op de Höögte staat, zodat je iets gemak kelijker kunt opzoeken. Dit is mo gelijk op de website via de icoon Bibliotheek. Na de pauze was er een film over de winter van 1962. Hierin kwamen twee evenementen voor die uniek zijn en die waarschijnlijk nooit meer zullen voorkomen. Met de auto over het IJsselmeer en een tocht in de arrenslee over Wierin- gen. Ook was er nog een schaats tocht vanaf de Haukeshaven naar het Amstelmeer te zien en heel veel sneeuw. En natuurlijk heel veel bekende gezichten. Het bestuur bestond het afgelopen jaar uit de volgende personen: G.J.C.M. Numeijer Voorzitter H.O. de Graaf Penningmeester B.A.M. Doves-Kleijs Secretaris A.C. de Wit Ledenadministratie M.H. Smit Vicevoorzitter, 2e penningmeester G. Wiegman-Baijs Archiefcommissie L. van Zoonen Commissie gravenverzorging rondzending Op de Höögte S. Doorn C. Hagedoorn-Rasch Vicesecretaris De activiteiten die zijn gehouden, zijn als volgt: Jaarvergadering 28 maart, zie verslag. Excursie naar Diamantslijperij van Gassan, de grachten en het Rijks museum in Amsterdam op 2 juni. Er was veel belangstelling voor. We gingen er heen met twee volle bussen. De vereniging was met een kraam aanwezig op Flora- en Visserijdagen op 24, 25 en 26 augustus in de visafslag. Boekpresentatie Winkeltjes 2 en een film van Jannes Bosker op 15 no vember. Het archief was gedurende maanden januari t/m april 2013 en sep tember t/m december 2013 iedere eerste maandag en dinsdag van de maand geopend, naast twee extra openstellingen in november en december. Het bestuur heeft het afgelopen jaar tien maal vergaderd. De vereniging telt 886 leden. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 1 - 2014 - 4 -

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 6