In memoriam Henk de Graaf '/ïèb W03 BPSbS^1 jaar Met het overlijden van Henk de Graaf moet de Historische Ver eniging Wieringen afscheid nemen van een markante persoonlijkheid binnen de vereniging. Markant, niet alleen vanwege zijn impone rende gestalte en zijn altijd positie ve aanwezigheid, maar vooral ook door zijn enorme betrokkenheid bij de vereniging. In 2002 trad Henk toe tot het bestuur en nam hij de taak van penningmeester op zich. Hij vatte dit heel serieus op. De boekhou ding en ledenadministratie werd door middel van een computer programma zeer nauwkeurig bij gehouden. Henk kon hierdoor op elk gewenst moment een overzicht maken van de financiële stand van zaken. Henk noemde dit heel tref fend 'het zorgvuldig bijhouden van de penningen'. Maar daar bleef het niet bij. Als penningmeester was Henk uiter aard bij heel veel uiteenlopende projecten betrokken, maar zijn be moeienissen met de vereniging la gen op een veel breder vlak dan al leen de penningen. Zo was hij ook bezig met de statuten, met het op stellen van uitleencontracten, met het archief en met contacten met zusterverenigingen. Speciale aandacht had Henk de laatste jaren voor het uitgeven van nieuwe boeken door de Historische Vereniging. Hij dacht vanaf het be gin mee en vroeg offertes aan. Veel tijd besteedde hij ook aan het be naderen van potentiele sponsors voor een boek. Een tijdrovende klus waarbij complete begrotingen moesten worden ingeleverd. Zijn inspanningen op dit gebied waren gelukkig wel succesvol. Bij het boek Winkels op Wierin gen deel 1 raakte Henk ook meer inhoudelijk bij het boek betrokken. Zo ontwierp hij een tijdschema voor de werkzaamheden en on derhield de contacten met drukke rij Pirola. Bij het boek Winkels op Wieringen deel 2 maakte hij actief deel uit van de winkelcommissie en schreef zelf ook een aantal verha len. Hij dook met veel plezier in de genealogie van bepaalde families en haalde veel feiten boven water. DOOR MENNO SMIT Gelukkig beleefde hij altijd veel plezier aan al zijn 'historische contacten' buiten de Historische Vereniging, maar ook zeker aan de samenwerking met de andere bestuurs- en commissieleden bin nen de Historische Vereniging. De laatste jaren werd zijn gezondheid minder en werd hij minder mobiel. Bij de activiteiten bij de CIV en later de Visafslag in Den Oever moest hij verstek laten gaan. Het lopen en de hele dag daar achter de tafel zitten werd te vermoeiend. Thuis achter zijn computer bleef hij echter vol op bezig. Dit jaar was hij, na twaalf jaar penningmeester te zijn geweest, aftredend in het bestuur. Henk had besloten dat het nu tijd was geworden zijn penningmeester schap over te dragen. Wel wilde hij graag nog een termijn van drie jaar als gewoon bestuurslid aanblijven. 'Het is altijd gezellig en als er een mooi project langs komt kan ik zo weer instappen' zo was zijn motiva tie. Het mag dus niet zo zijn. Henk, jouw overlijden laat een grote leegte achter binnen het bestuur en binnen de vereniging. Bedankt voor alles wat je voor de Historische Vereniging Wieringen hebt gedaan. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 1 - 2014 -2-

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 4