26e jaargang nummer 1 2014 Van de bestuurstafel jaar Foto op de omslag: J - a jaar Bestuur: G. Numeijer (voorzitter) tel: 0227-511683 g.numeijer@historischwieringen.nl B. Doves-Kleijs (secretaris) secretaris@historischwieringen.nl M.H. Smit (interim penningmeester) tel. 0227-593237 penningmeester@historisch wieringen.nl A.C. de Wit (ledenadministratie) Beukenlaan 12 1766 JH Wieringerwaard ac.de.wit@historischwieringen.nl S. Doorn C. Hagedoorn-Rasch M.H. Smit G. Wiegman-Baijs L. van Zoonen Redactiecommissie: Gea Klein-Hamming (voorzitter) tel: 0227-592886 Bob Gorter (secretaris) Bargengd 43 1777 DR Hippolytushoef tel: 0227-595428 redactie@historischwieringen.nl Ina Schoenmaker-Wiegman (2e secretaris) tel: 0227-592015 Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Piet Luijt Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Nel Vriezema-Omis Lidmaatschap: 17,50 per jaar Website: www.historischwieringen.nl Informatie: info@historischwieringen.nl Bankrelatie: Rabobank Schagen - Wieringerland IBAN: NL44 RABO 0370 3319 74 Drukkerij Steenman BV Enkhuizen ISSN: 1386-906X Met het stilstaan bij het overlijden van ons gewaardeerd bestuurslid en toegewijde penningmeester Henk de Graaf afgelopen vrijdag 17 janu ari is het een triest begin van een voorwoord voor het eerste nummer van een vernieuwde Op de Hoogte dat u thans ontvangt. Met de gezondheid van Henk, die zoveel betekend heeft voor de Historische Vereniging Wie- ringen, ging het de laatste tijd al niet meer zo goed. Bij de presentatie van het tweede winkeltjesboek in november 2013 kon hij helaas ook al niet aanwezig zijn. Het eerste exemplaar hebben we hem toen op de avond van de officiële presentatie in het ziekenhuis overhandigd, wat hij zeer heeft gewaardeerd. Wij zullen Henk beslist enorm missen, maar dat doen zijn vrouw Hanny en de kinderen natuurlijk het meest. In dit nummer zult u een In Memoriam over Henk aantreffen. Zoals u zult merken heeft dit nummer van Op de Hoogte een nieuwe jas gekregen. De omslag is ook op ander papier gedrukt. Wij hopen dat u het mooi zult vinden. Soms moet een historische vereniging met zijn tijd meegaan. Inmiddels zijn we al weer een tijdje in het nieuwe jaar bezig. De re acties op het nieuwe winkeltjesboek deel 2 zijn weer heel positief. Toch waren er nog mensen die gehoopt hadden dat het winkeltje van opa en oma of vader en moeder er ook in beschreven zouden staan, maar de commissie moest ook nu weer keuzes maken. Dit jaar, op 17 mei, bestaat de Historische Vereniging Wieringen vijf entwintigjaar. Daar zullen we uiteraard bij stilstaan. Wij zullen hiervoor nog een extra nummer van Op de Höógte uitbrengen. Maar eerst de jaar vergadering op 27 maart aanstaande in zaal/café De Harmonie in Hippo lytushoef. Na de pauze zal Piet Kraan ons traditioneel verrassen met films uit de oude doos. Wat dat zal zijn is ons nog niet bekend. Ik hoop dan ook velen van u weer te mogen begroeten op 27 maart. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer, voorzitter Het koopvaardijschip Singkep, gebouwd in Nederland in 1924 door de NDSM in Amsterdam-Noord. Het werd gesloopt in 1958 in Hongkong. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 1 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 3