Noodlot Op een kwade morgen kwam het gezin tot de bittere ontdekking; Robbie was weg! Hij was niet in de boet, noch in zijn betonnen bak, hij was gewoon weg. De verslagen heid in huize Hoep was groot. "Mijn ouders hadden het er toch wel moeilijk mee. Wat denk je, Robbie hoorde er echt bij. Maar ik denk niet dat ze het hem kwalijk hebben genomen. Hij had een kans gezien om te ontsnappen, en die liet hij niet aan zich voorbijgaan", vertelt Neeltje Hoep-Sprenkeling. Ze heeft nog heel wat foto's die herinneren aan die unieke gast die ooit onder dak vond in een houten keet op Vatrop. Hoewel Leendert-Jan Hoep en zijn vrouw Antje inmiddels niet meer op deze aarde verkeren, en ook Robbie niet meer in de Wad denzee zal rondzwemmen, zorgen deze kiekjes ervoor dat de opmer kelijke geschiedenis nog lang voor het nageslacht bewaard zal blijven. Uit de Wieringer Courant, 7 augustus 1990 Ingezonden door mevrouw T. Kamst-Bakker, Beverwijk Nog maar nauw'lijks was "De Uiver" Van de London-Melbourne-race Waar zij onder neerlandsch driekleur Hare groote kracht bewees. Teruggekeerd in 't Vaderland Of zij zat weer in de lucht. Ditmaal voor een reis naar Indië Voor een snelle Kerstpostvlucht. Och, het was zoo'n kleinigheidje Amsterdam-Batavia, Vol vertrouwen ging men heen Staarde men de vogel na. Maar daarginds in 't verre oosten Trof zij plots'ling heel slecht weer En getroffen door de bliksem Stortte onze Uiver neer. Ineen oogwenk was de Uiver Ginds in 't woeste dorre land Door de zware val vernietigd, Onze Uiver was verbrand. De bemanning kwam om 't leven 7 mannen heengegaan, Arme mannen, arme Uiver, Jullie hebt je plicht gedaan. NIEK (Verongelukt op 20 december 1934, in de Syrische woestijn) Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 1 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 31