Winkels op Wieringen deel 2 Gepresenteerd door Historische Vereniging Wieringen DOOR GEA KLEIN-HAMMING Na een gedegen voorbereiding was het vrijdag zover, Winkels op Wieringen deel 2 ging in café de Harmonie in de verkoop. Maar voor de verkoop begon, trakteerde oud -Wieringer Jannes Bosker Jzn. het publiek op twee mooie oude films over carnaval en kermis. Deze festi viteiten waar vele (oud) Wieringers naar uitkeken waren eens evene menten van formaat. De beelden, die als vanzelfsprekend herkenning opriepen, werden door Bosker ver makelijk aangevuld met bijzondere anekdotes. Na de beelden was het tijd voor de presentatie van het lang verwachte boek. In augustus ging het manuscript van het boek naar uitgeverij Pi- rola in Schoorl. Maar vooraf heeft de winkelcommissie veel zoek- en schrijfwerk verricht om uiteindelijk ruim tachtig winkels met de bijbe horende historie aan het papier toe te vertrouwen. Panden met een horecabestemming zoals lo gementen, kroegen, cafés, bed breakfast en hotels vielen net als de diverse panden op de grote in dustrieterreinen af. Er is gestreefd om een evenwichtige verdeling te maken over de diverse woonker nen, waarvan enkele panden extra uitgebreid zijn beschreven. Qua inhoud en opzet is het boek min of meer gelijk aan het eerste deel. Bij sommige winkels wordt wat dieper op 'de zaak' inge gaan en zijn er wat meer anekdotes opgenomen. De eerste twee exem plaren werden uitgereikt aan Nel Fijnheer-Rotgans en penningmees ter Henk de Graaf. Deze laatste was niet aanwezig tijdens de presenta tie, wegens een ziekenhuisopna me. Hij had eerder op de dag het boek uit handen van voorzitter Ge rard Numeijer mogen ontvangen. Gerard Numeijer bedankte de winkelcommissie, bestaande uit Nel Fijnheer-Rotgans, Henk de Graaf, Dineke Halfweeg, Peter Half weeg, Tan Lont-Lont, Bertha Rorije- Oedzes, Menno Smit en Grietje Wilms-Lettinga voor het vele werk dat zij hebben verricht om de Wie ringer historie zo mooi in beeld te brengen. Daarnaast is er geld no dig om een dergelijk boek op deze manier uit te brengen. Daarom bedankte de voorzitter Rabobank Schagen en Wieringerland alsmede Boekenfonds Grent - Van der Helm die een financiële bijdrage heb ben geleverd. Ook de vakkundige medewerking van Alphons Leijsen en Kees Blom, uitgeverij Pirola te Schoorl mag genoemd worden. De boeken zijn verkrijgbaar bij de bestuursleden Gerard Nu meijer, Bianca Doves-Kleijs, Corrie Hagedoorn-Rasch (0615669037), Gea Wiegman-Baijs (0650441952), Menno Smit, Siem Doorn, Loet van Zonen (0227-563606) en Henk de Graaf. De commissieleden Dineke Halfweeg, Tan Lont-Lont en Bertha Rorije-Oedzes en de winkels Boek handel Burghout, Kerkplein, en Da mesmode Embrace, Hoofdstraat te Hippolytushoef, Cadeauwinkel Van de Kade, Hofstraat en CIV Den Oe ver, Havenkade te Den Oever. Ook is het te koop tijdens de openstel ling van het archief van de vereni ging. De prijs van dit rijk geïllus treerde boek is 30,00. V.l.n.r. Menno Smit, Dineke Halfweeg, Nel Fijnheer-Rotgans, Gerard Numeijer, Tan Lont-Lont, Grietje Wilms-Lettinga en Bertha Rorije-Oedzes. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 26e jaargang nr. 1 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 24