'JA ïjoar 27 januari 1916. Vooraan in het midden zit Jaap Tijsen. De gezondheid die nam toe, En 't onderhuis werd nu te klein, Ze werden 't samenleven moe. Aan de Noorderweg verrees 'n huis, Met 'n winkel flink en groot, Dat voor hun werk doelmatig was, En zeer veel gerieven bood! En Tijsen vond men op de haven, Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, Zijn streven was vooruit te komen Ofschoon dat niet gemakkelijk gaat. Zoo schoven hunne jaren verder, En maakten ook nog moeilijke tijden mee 't is nimmer varen zonder stormen Op de echtelijke levenszee 't Gaat niet om alles op te noemen Dat breekt ons feest van heden af, Enkel wil ik nog openbaren Hoe "zij" waren onze steun en staf! Als loopjongen kwam Dirk bij hem in dienst, Bracht petroleum in busjes rond, Terwijl hij onderricht op groote schaal Van Ome Jacob ondervond. Later behulpzaam in de handel, Stond hij steeds Oom Jaap ter zij', Op de haven, dat was zijn zin toch, Liet Oom Jaap hem dikwijls vrij Met het koopen, met het pakken, Bijgestaan met goede raad, Oom Jaap wist hem te leiden, Te voegen bij het woord de daad! Hij was ons behulpzaam in moeilijke dagen Dat zullen wij nimmer gaan vergeten, En nu moeten wij, naar zijn daden, Hem met de zelfde maat gaan meten! Thans is Dirk zijn compagnon Doch voert stipt "zijne" orders uit, Omdat men steeds toch leeren moet, Wil men op den duur vooruit! Oom Jaap, dat mag niet vergeten, Werd bijgestaan door zijne vrouw, Bij zijn ziekte, bij zijn welvaart, Was "zij" immer in het touw! Haar streven was: "Ik sta mijn man bij" Ik werk, handel, streef met hem, Eendrachtig zullen wij voorwaarts streven, Zij zette bij daden, bij haar woorden klem! Lees hier meer: Winkels op Wieringen (deel 1), Historische Vereniging Wieringen, 2010, blz. 386-389. Scheepstagrijn, kruideniers waren, klompen en vischhandel. Op de Hoogte van september 2013, foto op de omslag, blz. 5. Een huwelijk uit 1913. wieringernieuws.nl, 3 november 2013. De brul left van Henk en Elske. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hóögte" 26e jaargang nr. 1 - 2014

Op de Hòògte - Wieringen | 2014 | | pagina 23