£>sz rpdaetiglpdpn Wsznspn u fijnp jppstdagszn sin izszn voorspoedig 2014 top! Van de redactie Aanvullingen en verbeteringen Op de Höögte 2013-3 Dit is al weer het laatste num mer van Op de Höögte van dit jaar. In het vorige nummer hebt u ken nis kunnen nemen van de nieuwe opmaak van het blad. Daarover hebben we veel positieve reacties gekregen. Dat was niet de laatste verandering, want met ingang van 2014 hebben we ook de omslag vernieuwd, een nieuw ontwerp en ander papier. Het februarinum mer van 2014 is het eerste dat er heel anders uitziet. Zo hopen we een goed blad met een eigentijdse uitstraling te kunnen blijven bren gen, ook al gaat de inhoud over het verleden. In dit nummer kunt u het verhaal van Simon Halfweeg lezen, een Wieringer die door omstandig heden in Australië belandde. Het is een bijzonder verhaal, geschreven door Dineke Halfweeg. Ook apart is de geschiedenis van Geertje Schel- tus, die haar honderdste verjaar dag vierde, maar nooit echt hon derd is geworden. Wij maken u ook attent op de mogelijkheid om te re ageren, zie de rubriek Reacties van lezers. Uw bijdrage blijft welkom. Sluitingsdatum inzending kopij voor het volgende nummer maan dag 13 januari 2014. Namens de redactie, Bob Gorter Blz. 5: Peter Dirks - moet zijn Pieter Dirks. Blz. 6: Jan Blaauboer bezat een café op De Haukes. Het was niet het café "Wachtkamer van de Postboot", maar het pand nu De Haukes 24. In 1900, na het overlijden van Jan Blaauboer, wordt een inventaris van de bezittingen gemaakt. Dat is gebruikelijk. Het pand is in eigen dom en niet in huur. Guurtje Roos zet het café voort en het wordt dan veelal "koffiehuis" genoemd. In 1917 zet ze het pand te koop en dan wordt het pand "herberg" ge noemd. Zie foto op de omslag. Een aanvulling op Herinneringen uit het verleden... Blz. 8: Januari Ook het personeel van Het Heem raadschap heeft het herinnerings bord gekregen voor hun harde werken aan de wegen in de barre winter van 1963. Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 25e jaargang nr. 4 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 4