Door omstandigheden te koop aangeboden Advertentie 1913 Weer hoor je de melkbussen rammelen Op dat rommelige boerenerf Het klossen van de klompen op het smalle klinkerstraatje Ravottende kinderen in een hooischelf De hooiwagen met daarvoor twee paarden Hun lading lossen in 't vierkant Het ééntonig geluid van dorsvlegels op de schuurdars Uit de verte een ratelende hooischudder op het land Het zwakke lichtschijnsel uit de halvemaansruitjes Gaf de koestal bij winteravond een heel eigen sfeer Het hamspek en de worsten in de schoorsteen op zolder Door de tijd ging 't voorbij en keert ook niet weer Binnen waren de bedsteden met deurtjes en houten schotten Om het linnengoed bandjes gebonden in het kabinet De pronkkamer met de zware meubels Waar tevens de zilverkast in werd gezet Boven de betegelde haardschouw pronkten de blauwe borden In de woonkeuken vlamde het grote fornuis Bij avond werden de raamluiken gesloten Zo bleef dan de warmte langer huis De voordeur had zo z'n eigen traditie Deze werd slechts gebruikt bij trouw en bij rouw Schreed daar eens over de drempel een stralende bruid In droeve dagen ging de overledene de laatste gang die deur weer uit Al die tradities uit een ver verleden horen nog altijd bij zo'n karakteristieke boerderij Blijf er steeds opnieuw aandacht aan schenken Dan gaat zo'n historie nooit echt voorbij Laten we zuinig zijn op dit monumentale erfgoed Eens met liefde door ambachtelijke handen gemaakt Zodat er door elke tijd heen in de toekomst Nog vele boerenstolpen voor ons nageslacht blijven bewaard een VRACHTMOTORBOOTJE met RASSAGIERSKAJUIT, oud IJ Jut, voorzien van Deutzmotor van 10 P.K. Afmetingen 13,50 M. bij 3,08 M. Nadere Inl. bij M. MINNESscheeps makelaar, Wierinpen. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 25e jaargang nr. 4 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 28