moeder. Vervolgens zijn we naar Noord Stroe gereden. Marion was in 1972 een paar uur op Wieringen geweest in de hoop om haar tante Elisabeth (de zuster van haar va der) te bezoeken. Het was jammer, maar die verbleef toen in het zie kenhuis. Ze heeft het huisje toen ge zien en zag allerlei spullen die haar vader en moeder naar Nederland hadden gestuurd, want er is altijd een zeer regelmatige briefwisseling geweest tussen de familieleden. Ze heeft haar tante in het ziekenhuis bezocht en had het geluk dat er ie mand als tolk fungeerde, want ook zij kent geen Nederlands. In ieder geval zijn we later naar Noord Stroe gegaan en daar kon den Marion en Greg het huis van buiten bekijken en de dijk opklim men om naar de zee te kijken. Ver volgens zijn we met ze naar het kerkhof van Stroe gereden, waar de familie ligt begraven, onder meer haar grootouders. Toen naar Den Oever, waar de molen draaide. Dat was helemaal het einde en we gingen de auto uit om de molen te bekijken. Ik ben naar Pietje en Da vid Louwerse gegaan om te vragen of we even mochten kijken. David kwam erbij en we mochten tot bo ven in de molen klimmen. Wat een groot succes was dat. Daarna zijn we over de haven van Den Oever gereden, daar zijn ze weer de dijk opgeklommen om over zee uit te kijken. Er kwamen heel wat emo ties aan te pas. Er kwam ook ter sprake dat Terry een exemplaar van de stamboom van de familie Half- weeg in zijn bezit had. Nu komt de reden waarom ik dit hele verhaal heb geschreven. Zaterdag 's morgens vroeg heb ik Gea Wiegman- Bais opgebeld met de vraag of zij wist of er nog exem plaren van de genealogie van de fa milie Halfweeg beschikbaar waren. Na de uitleg dat ik Marion en Greg graag een exemplaar cadeau wilde doen, zei Gea: "Ik zal onmiddellijk voor je kijken". Nog geen uur later bracht ze er twee. Net voordat Ma rion en Greg bij ons koffie zouden komen drinken. Gea zei toen: Waarom schrijf je er geen verhaal tje over, dit is apart?". Toen ik Ma rion en Greg de boeken gaf, waren ze erg verrast en blij. We hebben foto's genomen. Mijn moeder is ook een tijdje met Marion aan het oefenen geweest, zodat ze onze familienaam goed kon uitspreken. En dat is heel goed gelukt, want ze spreekt de naam feilloos uit. Later die dag zijn we met ze de Afsluitdijk overgereden naar Harlingen en op de terugweg zijn we bij het Monu ment gestopt. Greg had 's avonds in de genealogie zitten lezen en vond daarin dat zijn opa Simon en oma Pauline in een kerk zijn getrouwd, die een paar straten verwijderd is van het huis waar hij nu woont. En dat ontdekte hij hier in Hippolytus- hoef. Zondags zijn we met ze naar Texel geweest en hebben daar ook Ecomare bezocht. We hebben een paar leuke dagen met ze doorge bracht. Toen we ze op maandag morgen weer naar de trein brach ten zei Marion, dat ze zich nu nog meer Nederlandse voelde dan ze altijd al deed. En nu hebben we met Marion ook een zeer geregeld contact via e-mail. We hebben nu al met twee kinderen, een schoon dochter en vier kleinkinderen van Simon en Pauline Halfweeg kennis mogen maken. Simon Halfweeg heeft door omstandigheden een avontuurlijk, maar kort leven ge leid. Toch heeft hij bij zijn kinde ren een grote liefde voor Noord Stroe en Wieringen overgebracht. Zij voelen zich hier echt helemaal thuis. En ze voelen zich behalve Australiër ook Wieringer. Bronnen: Jan en Alie Kooij, Terry Halfweeg en Marion Halfweeg Marion en zoon Greg op de bank, met ieder een exemplaar van de genealogie van de familie Halfweeg, op de achtergrond Gerrie Halfweeg-Stavenga en links een glimp van Dineke Halfweeg Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 4 25e jaargang nr. 4 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 26