VIootschouw 2003, v.l.n.r. Terry Halfweeg, Dineke Halfweeg, Jan Kooij en Hero Scheerstra zijn vader woonde en leefde. Er is toen heel wat afgepraat en er zijn heel wat emoties verwerkt. Tij dens het tweede weekend van de stamboom presentatie kwam ook Brendan, de zoon van Terry erbij en kregen wij opeens 4 mensen uit Australië op visite met dezelfde achternaam als de onze. Heel apart en bijzonder gezellig. In 2003 kwam Terry alleen naar Wieringen en logeerde bij familie van hem. In die zomer voer hij mee met de vlootshow op de boot van de familie Kooij. Hij werd vergezeld door Jan Kooij, Dineke Halfweeg en Hero Scheerstra. Dit was een vloot show om nooit te vergeten, een heel aparte belevenis voor Terry, nu voer hij op dezelfde wateren in Den Oever als zijn vader zoveel jaar daarvoor. En met Jan Kooij, de boe zemvriend van zijn vader. In 2010 trouwde Brendan de zoon van Terry, in Frankrijk. Voor deze gelegenheid kwamen Terry, zijn vrouw Robyn, dochter Pauline en dochter Katherine ook naar Eu ropa en namen een week extra va kantie om op Wieringen te logeren. Terry had het zo uitgekiend dat ze op 17 januari (zijn verjaardag) op Wieringen zouden zijn. Dit werd uitgebreid gevierd bij Janna en Hero Scheerstra thuis. Dit was een extra bonus voor Terry en zijn ge zin. We hadden die winter een ech te winter met veel sneeuw, voor het eerst sinds vele jaren. Zij had den nog nooit sneeuw in het echt gezien en nu lag er overal sneeuw. Ze hebben zelfs toen ze 's avonds naar buiten gingen in een echte sneeuwbui gelopen. Dat was het toppunt. Maar de negatieve kan ten van de sneeuw en daarmee gepaard gaande gladheid is ze niet zo goed bevallen. De dames waren een paar keer gevallen en hadden zich bezeerd. Die wisten natuurlijk niet hoe je met die weersomstan digheden het beste kunt lopen. Ze willen graag nog een keer komen, maar absoluut niet meer als het hier winter is. Op vrijdag 28 juni 2013 arriveerden Marion Half weeg en haar zoon Greg Pascot 's middags op het station in Anna Paulowna. Marion en Greg reizen dan al onafhankelijk van elkaar on geveer zes weken door Europa op vakantie. In Parijs ontmoetten ze elkaar en komen dan samen naar Anna Paulowna. Mijn broer Peter en ik hebben ze afgehaald. Toen we in de auto zaten om ze naar Wie ringen te brengen, was de eerste vraag van Marion: "Dineke kun jij me zeggen hoe ik onze achternaam Halfweeg moet uitspreken op zijn Hollands"? Ik zal niet proberen om op te schrijven hoe onze ach ternaam daar in Australië wordt uitgesproken, maar het lijkt niet op Halfweeg. We hebben ze naar hun logeeradres gebracht en met een mee genomen naar huis om ze kennis te laten maken met onze Marion en haar zoon Greg voor het huisje, waarvan je nog net een glimp aan de rechterkant ziet, op Noord Stroe Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" - 25e jaargang nr. 4 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 25