Mr. J. van Hengel, AARVERSLAG HISTORISCHE VERENIGING WlERINGEN 2012 □AARVERSLAG ARCHIEFCOMMISSIE ,f - 6 - Het bestuur bestond het afgelopen jaar uit de volgende personen: G.J.C.M. Numeijer H.O. de Graaf B.A.M. Doves-Kleijs A.C. de Wit E.M. Jacobs-Hylkema M.H. Smit G. Wiegman-Baijs L. v. Zoonen S. Doorn C. Hagedoorn-Rasch Voorzitter Penningmeester Secretaris Ledenadministratie Verzorging rondzen ding Op de Hoogte Vicevoorzitter., tweede penningmeester Archiefcommissie Commissie graven Vice secretaris Het bestuur heeft het afgelopen jaar tien maal vergaderd. Het leden aantal van de vereniging is 960. De activiteiten die zijn gehouden: Jaarvergadering 22 maart, zie verslag Excursie naar Pampus en scheepvaartmuse um op 3 juni., aantal deelnemers: 85. Flora- en Visserijdagen., 24325 en 26 augus tus., voor het eerst in de visafslag. Najaarslezing 8 november met Jan Bremer en de mannen van Kamper Kogge. Het archief was dit seizoen iedere eerste maandag en dinsdag van de maand geopend. door 1 iny van leulingen-Molenaar Het archief is gehuisvest in de glazenzaal en op de eerste verdieping van Parkzicht te Hippolytushoef en is toegankelijk voor rolstoelgebruikersDit jaar was het archief geopend op de eerste maandag en dinsdag van de maand van januari t/m april en september t!m december Per 17 september heb ik de coördinatie van het archief overgenomen van Jaap en Nel Fijnheer. Jaap en Nel hebben het archief opgebouwd en er een gemakkelijk raadpleegbaar geheel van ge maakt. Gelukkig blijven zij bij het archief betrok ken. De verhoogde publiciteit rondom de ope ningstijden., zorgde voor een lichte stijging van het bezoekersaantal. Uit alle windstreken bereik ten ons vragen over de geschiedenis van Wierin- gen. We deden ons uiterste best om die vragen te beantwoorden. Veel foto- en ander materiaal is intussen te vinden op www.historischwieringen nl, waarop we vele positieve reacties kregen. De archiefmedewerkers zijn bezig met het scannen van materiaal dat tot voor kort alleen op papier in het archief te vinden was. Tevens mochten we ons weer verheugen op vele schenkingen., waar mee we het archief konden aanvullen., hiervoor onze hartelijke dank. De openingstijden 2013 staan vermeld op onze website, in Op de Hoogte, de websites van LOZ en het Wieringer Nieuws en in de media. Bent u op zoek naar de geschiedenis van ons mooie Wieringen, dan bent u tijdens de openingstijden en op afspraak van harte welkom in ons archief. We zijn geopend op maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur op de volgende data: Maandag 4 maart 2013 Dinsdag 5 maart 2013 Maandag 8 april 2013 Dinsdag 9 april 2013 In mei begint de zomerpauze. We beginnen weer in september 2013. We hopen velen van u te mo gen begroeten. Kiezers in het District Schagen. Zoo er immer reden bestaat, om iemand, tot het be- noemen van Lid, voor de PROVINCIALE STATEN in dit gewest, aan te bevelen; dan voorzeker, is zulks thans het geval. Onze Eilanden in de Noordzee, worden bijna alle bij de PROVINCIALE STATEN vertegenwoordigd, behalve Wieringen. Kiest derhalven bij de aanstaande herstemming, den Terdien stel ijken Heer: Burgemeester te Wieringen. (246) Namens een aantal kiezers. Schager Courant 14 april 1859 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 25e jaargang nr. 1 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 7