EDEDELINGEN VAN DE REDACTIE TNANCIEEL JAAROVERZICHT 2012 1 door Bob Gorter Naast de jaarverslagen die u, zoals altijdaantreft in het eerste nummer van dit jaar, kunt u in deze Op de Hddgte een keur van artikelen vinden Zo heeft Gea Klein-Hamming geschreven over het voortgezet onderwijs op Wieringen; velen van u zullen daar in de loop van de jaren ken nis mee hebben gemaakt. Ons nieuwe redactielid Ina Schoenmaker-Wiegman vertelt ons over het veranderende kleedgedrag op ons voormalige ei land. Verder staat in dit nummer een schoolfoto van de VGLO uit 1955 met een groot aantal na men., verzorgd door Nel Vriezema-Omis. Dit is maar een greep uit de artikelen. Uw bijdra gen voor Op de Hoogte blijven welkom. Laatst sprak ik iemand die zei dat hij heel veel kon ver tellen over het verleden van Wieringen., maar dat hij geen schrijver was. Voor hem en anderen geldt: neemt u even contact op met een redactie lid. Dan komt er iemand bij u om uw verhaal op te schrijven. Zoals ik vaak hoor: "Dan komt het helemaal goed." door Henk de Graaf Nabeschouwing 2012 Het verenigingsjaar 2012 is financieel redelijk goed verlopenDe inning van de contributie ging zeer stroef Het is niet gelukt ondanks de diverse aanmaningen alles te innenDit heeft geleid tot een flinke post incidentele verliezen. De digitalisering en het renoveren van het archief vroeg zowel qua menskracht als financiën weder om een extra inspanning. Voor het komend jaar zal hiervoor weer aandacht zijn. De excursie naar het Scheepvaartmuseum en het fort Pampus te Amsterdam bleek een succes. Er moest maximale busruimte in twee touringcars worden gehuurd. De redactiecommissie is weer op sterkte en pu bliceerde een viertal boeiende en gevarieerde edities van Op de Hoogte, de laatste editie was een themanummer over de IJsclub Voorwaarts. Hiervan werden 100 exemplaren extra gedrukt. Tijdens de Visserijdagen in Den Oever presen teerden wij ons niet meer op de nettenzolder van De Bolder maar samen met andere verenigingen in de Visafslag met een bescheiden fotc^expositie over de visserij. Omdat de locatie van de Visafslag meer in het centrum van de activiteiten lag viel over de publieke belangstelling niet te klagen. De Glazen Zaal is een goede locatie voor de openstelling van het archief. Spijtig is dat on danks alle moeite het aantal bezoekers soms niet zo groot is geweest als we zouden willen. Het aantal bezoekers van onze beeldbank op internet is echter groot en groeiende. In november vond de succesrijke najaarslezing plaats. Naast het optreden van twee vertellers was er de lezing van de heer Jan Bremer. Als lo catie werd gekozen voor de grote zaal van De Harmonie. De commissie winkels is nog steeds volop bezig met de voorbereiding van het tweede winkelboek. Op zijn vroegst zal dit in 2013 kunnen worden gepresenteerd. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 5e jaargang nr. 1 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 3