fe» EN VRAAG VAN WlLLEM VERMEULEN <Z r»* V* H fa PROEP -33- In 1630 waren er drie maalmolens, één aan de Koningsweg, één op Zandburen, één in Den Oever. In Wester- land stond een pel- en meelmolen, die gerst en rijst maalde. Molenaars die worden genoemd: 1701 Dirk Jacobus Jantist, 1767 Jan Pieter Mulder en Dirk Jan Mulder. De molen van Westerland is in 1866 gesloopt en verkocht. De molen is wel in Noord-Holland ge bleven. De laatste eigenaar was C. Maars Een timmerman die de molen opknapte was een zekere Vermeulen, geboren op Texel. DeVermeu- lens zijn in de Westerlanderlaan blijven wonen. Er zouden daar gegevens over in een boek staan. Wie kan mij daar meer over vertellen? tri SU V Willem Vermeulen stuurde ons een aantal gege vens over molens op Wieringen in vroeger tijd. Hierboven ziet u een detail van een kaart uit 1670, waarop onder meer een molen te zien is bij Westerland. Er staat in oud schrift koornmo- len. Verder is het kerkje van "Westerland" te zien, "hoelem", "Clijver ste"}> koogmolen"3 "Hipolitus- hoef met daar boven "korenmolen" (er was geen officiële spelling in die tijd, met schreef wat en was niet altijd consequent) Willem heeft de vol gende gegevens verza meld: Hebt u oude spullen en/of fotomateriaal over Wieringen? Gooit u deze alstublieft niet weg, maar schenk ze aan de Historische Vereniging Wieringen. (Zie openingstijden van het ar chief) Ook kunt u het materiaal aan één van de be stuursleden aanbieden. Wij zijn u daar dank baar voor. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 25e jaargang nr. 1 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 34