-32- EACTIES VAN LEZERS Op de Hoogte 2012-3: Kees van der Sluijs Geachte dames en heren., Vandaag ontving ik het laatste exemplaar van Op de Hoogte. Het is met bijzonder veel genoegen dat ik merk dat zaken uit de nalatenschap van de familie Kolff, die door mij in twee schenkingen werden overgedragen ten behoeve van het archief van de Historische Vereniging Wieringen., actief worden aangewend. Ik wil hierbij in dit geval wijzen op de foto's van het afscheid van burge meester Kolff op pagina 76 en het artikel 'Turkse Tortels op Wieringen' op pagina 93. Hiervoor wil ik u bij deze graag mijn erkentelijk heid laten weten., nu met mevrouw J.E. (Coby) Kolff de laatste Kolff van deze familietak is uit gestorven en niemand dit meer kan doen. Zij zou dit zeer hebben gewaardeerd. Sympathiek vond ik ook de boekbespreking door Jan Bremer. Ik miste de opmerking in het artikel dat het bij deze marineofficier Dirk Hendrik Kolff uitgerekend gaat om een rechtstreekse voorvader van de twee gelijknamige burgemeesters van Wieringen. Met mevrouw Coby Kolff overleed zijn laatste nazaat met de naam Kolff, uitgerekend in het jaar dat dit boek verscheen. Het originele olieverfportret dat in het artikel als zwart-wit foto staat gepu bliceerd., hing van 1922 tot 1960 op in de Villa Wiron aan de Elft in Hippolytushoef. Een aantal jaren geleden droeg de zoon van burgemeesters Kolff Jr. dit portret al over aan de Familiestich ting Kolff, zodat het voor de toekomst behouden bleef. Met vriendelijke groet3 Kees van der Sluijs Oud-executeur nalatenschap mevrouw J.E. Kolff De Helderse buurt en tegenover de familie Lont van de boerderij. Ook een foto van de dorskast bij de familie Roos in de polder Waard Nieuw- land. Tot mijn vreugde ontdekte ik hierop mijn opa3 Hermanus Doves., de rietdekker. Hij staat echter niet op no. 1 links tweede rij van boven. Ik heb geen idee wie dat kan zijn. Mijn opa is no. 3 van rechts van het midden rij naast zuster Smit. Deze zuster heeft geholpen bij mijn geboorte en later bij de geboorte van mijn zoon. Nu kan ik begrijpen waarom zuster Smit op deze foto staat en mijn opa daar naast. Hij was er voor het dak te dekken op de dag van het dorsen. Met vriendelijke groet Lies Bakker-Boonstra3 Parkzicht 161777 BC e. bakker41 @quicknet. nl Op de Hoogte 2010-1: Wim Steiginga Wim Steiginga uit Den Oever bericht ons over de Schoolfoto Oosterlanderschool 1935 die in "Op de Hoogte" nr. 1 - febr. 2010 heeft gestaan. Al een tijdje geleden dus3 maar het loont de moeite om er nog eens naar te kijken. In de lijst met namen staan nu nog een paar vraagtekens. Die vraagtekens zijn nu vervangen door namen. Onderstaand de aanvullingen: - 14: moet Hemke Doesburg zijn i.p.v. Jan Kool - 13 en 14 zijn vader en zoon - 37: Wim Steiginga - 44: Leo Vermaat - 49: Gerda Steiginga Artikel Helderse Buurt Jan Conijn schrijft ons: Enige correcties blz. 83 foto in het midden moet zijn van Pomerenstraat. Blz. 82 moet zijn Heldersestraat. Op blz 82 staat twee- voets pad bij foto. Het eenmanspad op bz. 81 is hetzelfde pad. Lies Bakker-Boonstra Geachte redactie., U hebt weer een mooi blad afgeleverd. Er staat veel in over de omgeving waar ik ben opgegroeid. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 25e jaargang nr. 1 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 33