Amsteruam viert feest door Gea Klein-Hamming - 30 - Het jaar 2013 wordt een bijzonder jaar voor onze hoofdstad Amsterdam: het Rijksmuseum gaat weer opende Amsterdamse grachten bestaan 400 jaar, het Concertgebouw en het Koninklijk Con certgebouworkest vieren hun 125ste verjaardag, het Frans Hals museum bestaat 100 jaar, en nog vele andere jubilea. De HistorischeVereniging haakt hierop in en brengt op zondag 2 juni een bezoek aan de diamantslijperij van Gassan, de grachten en het Rijksmuseum. Sloten Traditie getrouw beginnen we met koffie en gebak, hiervoor rijden we naar het authentieke dorp Sloten dat dateert van voor het jaar 1000 na Chr. Ouder dus dan Amsterdam., dat rond 1200 is ontstaan. In 1921 werd de gemeente Sloten ge annexeerd door de gemeente Amsterdam., maar heeft het oude dorp behouden. Diamantslijperij Gassan Diamonds Gassan Diamonds werd in oktober 1945 opgericht door Samuel Gassan. De diamantair hield zich bezig met het slijpen van diamant en met de import en export van ruwe en gesle pen diamanten, edelstenen en juwelen. Gassan gaf zijn bezoekers uitleg over diamanten en het slijpen ervan, waardoor de verkoop steeg. Ruim 60 jaar later kunnen bezoekers tijdens de rond leiding nog steeds alles leren over diamanten. Zo kun je meekijken over de schouder van de slijpers terwijl een gids je uitleg geeft. Sinds 1990 is Gassan Diamonds gevestigd in een oude stoom diamantslijperij uit 1897., ontworpen door de zeer succesvolle architect J.N. Meyer. In deze diamantenslijperij leerde Samuel Gassan zelf ooit alles over de diamantslijperij. Lunch Al varende door de Amsterdamse grachten gebruiken we de lunch. De grachtengordel is hét toonbeeld van Am sterdamse architectuur. Achter de gevels van een aantal statige grachtenhuizen in Amsterdam be vinden zich prachtige musea. De Amsterdamse grachtengordel is sinds 31 juli 2010 UNESCO werelderfgoed. De boot zet ons af nabij het Rijks museum Rijksmuseum Na tien jaar verbouwen wordt het Rijksmuseum in Amsterdam op 13 april heropend. In 80 zalen vertellen 8.000 voorwerpen van kunst en geschie denis straks het verhaal van 800 jaar Nederlandse cultuur van de Middeleeuwen tot nu. Alleen de Nachtwacht van Rembrandt van Rijn blijft in het vernieuwde Rijksmuseum op zijn oude plaats., in het hart van het gebouw. Het Rijksmuseum biedt de bezoeker na heropening een overzicht van kunst en geschiedenis van de late Middeleeu wen tot het heden. Daarbij worden schilderijen., beelden., historische voorwerpen en kunstnijver heid in onderlinge samenhang getoond. Met de verbouwing wordt het museum als het ware op nieuw uitgevonden en past het vernieuwde mu seum in de 21ste eeuw. 'Kunst en geschiedenis zijn niet van gisteren en het Rijksmuseum staat in het heden. Het is een museum geworden met smaak., durf., fantasie en optimisme'., zo meent directeur Wim Pijbes. Wilt u met ons mee? Het tijdstip van vertrek is 8.00 uur vanuit Hip- polytushoef (Rabobank) en 8.10 uur Den Oever (nabij molen De Hoop). Naar verwachting is de bus tussen 17.30 en 18.00 uur weer terug op Wieringen. Prijs 65,- per persoon., dit is inclu sief koffietafel, entree Rijksmuseum, lunch met boottocht van circa 90 minuten, bezoek Gassan Diamonds en busreis. Opgeven kan bij Arina Zwanink telefoonnummer: 0227-511594 of Gea Klein-Hamming: 0227-592886 of via de mail: excursie@historischwieringen.nl De excursie gaat door bij voldoende deelname. isTORiscHE Vereniging Wieringen excursie zonoag 2 juni 2013 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 25e jaargang nr. 1 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 31