G.E. Knoop -29- Afscheidsreceptie Dierenpraktijk Hilda en Jan Engel Mr. D. Butijn nam als voorzitter van de plaat selijke Rotaryclub van de gelegenheid gebruik om een "bemoedigend" woordje te spreken tot de scheidende dierenarts. In zijn met vele humor doorspekte toespraakje nam hij Engel meer dan eens op de hak. Naast de opmerkelijke vrijhe den., die Engel zich op verkeerstechnisch gebied permitteerde., verbaasde hij de goegemeente ook met zijn interesse., voor de vaak bijna onontwar bare familiebanden., die onderling tussen de Wie- ringers bestonden. "Als je straks met je ziel onder je arm loopt, kun je altijd bij mij komen helpen met het uit elkaar houden van familierelaties. Tuinieren is niks voor je3 maar je zou eventueel schapen kunnen gaan houden om nog enigszins in vorm te blijven"., schertste Butijn. "Ik ben overigens benieuwd hoe je het varkentje gaat wassen als nieuwe voorzitter van de Rotaryclub. Ik verheug me nu al op de samenwerking tijdens de actie Zak van Max. Ik achter het stuur van de tractor., terwijl jij de zak ken met kleding op de aanhanger moet gooien. Wat is er mooier dan een ander te zien werken. Laat ik voor alle zekerheid benadrukken dat de voorrangsregel die jij hebt uitgevonden alleen van toepassing is op een praktiserend dieren arts"., aldus Butijn. Werklust Ook uit de mond van collega dierenarts Knoop konden3 naast de gebruikelijke loftuitingen3 en kele humoristische opmerkingen worden opgete kend. "Toen de zoon des huizes de groene Opel Commodore van zijn vader had overgenomen3 verbaasde hij zich erover dat de tegenliggers spontaan de berm indoken als ze hem ontwaar den. Wist hij veel dat Engel zo zijn eigen ideeën over de voorrangsregels erop nahield?" In de loop van de tijd had Engel enorm veel mensen leren kennen. Hij was dan ook vaak beter geïn formeerd dan de burgerlijke stand. Toen ik acht jaar geleden voor het eerst kennis met Engel maakte., was mijn eerste indruk er één van dege lijkheid. Dat was vooral in het begin3 later heb ik Engel leren kennen als een man met een enorme werklust en een grote beroepseer. Veel collega's konden daar niet aan tippen. Er was eerder spra ke van een roeping dan een beroep. Zelfs na een werkdag van twaalf uur draaide hij zijn hand er niet voor om nog een penisoperatie te verrichten bij een kater. Ik bewonderde zijn moed en geduld als een operatie niet van een leien dakje liep en er bijvoorbeeld pro blemen waren met het op zijn plaats houden van de katheter. Maar al dat werk had hij niet kunnen doen zonder de bereidwillige medewerking van Hilda. Zon der zo'n vrouw had hij dit op zijn buik kunnen schrijven. Hoewel ik Jan vaak opeiste als ik me geen raad meer wist met een operatie3 heb ik zijn vrouw nooit een onvertogen woord horen laten vallen. Hiervoor ben ik haar zeer erkentelijk. Het zal ook voor haar wennen zijn om nu naast een man te liggen die aan één stuk door slaapt/' grapte Knoop., die Engel een minia tuur koe aanbood. On der de vele geschenken die de scheidende dieren arts en zijn echtgenote mochten aanvaarden., zat ook een fotoboek dat gemaakt was door een foto graaf die Engel enige tijd op de voet had gevolgd. De Hollandse Mij bood hem nog het erelidmaat schap aan dat normaliter alleen voorbehouden is aan oud-bestuursleden. Informatie en foto's aangeleverd door Grietje Wilms-Lettinga HONDSDOLHEID Inentingen op verschillende locaties DIERENARTS De praktijk in Siootdorp Gelegenheid uw hond te laten inenten: te WESTEKLAND in 't dorpshuis 't Skraie End op donderdagavond 11 maart van 6.307.30 uur; te Den OEVER bij M. Tijsen, Gasthuisweg 9, op zaterdagmorgen 13 maart van 1012 uur; te HIPPOLYTUSHOEF op dinsdagavond 16 maart aan huis van 710 uur; daarna nog gelegenheid 's avonds op het spreek-i uur van 8.00—8.30 uur. J, A. ENGEL dierenarts GEVESTIGD: in associatie met J.A. Engel te Hippolytushoef Praktijkadres: Kon. Wilhelminaweg 25,1774 AA Siootdorp telefoon 02278-234 Spreekuur kleine huisdieren maandag t/m vrijdag van 19.00 uur tot 20 00 uur en voorts op afspraak. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 25e jaargang nr. 1 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 30