-26- Parklaan Nog vele jaren heeft het gebouw aan de Parklaan dienst gedaan als dependance van de school aan de Hortensialaan. In de loop van de jaren tachtig daalt het leerlingenaanbod drastisch. De school krijgt moeite om het voortbestaan te waarborgen en zoekt aansluiting bij de Rijksscholengemeen schap (RSG) Wiringerhlant. In 1992 draagt het Rijk RSG Wiringherlant over aan de gemeente Wieringermeer, waardoor de mogelijkheid ont staat voor een fusie van de scholen voor voort gezet onderwijs behorende bij de gemeenten Wieringermeer enWieringen. In augustus 1993 wordt MAVO Wieringen na de fusie met de RSG Wiringherlant de nevenvestiging van deze scholengemeenschap. Een jaar later wordt het schoolgebouw aan de Hortensialaan verkocht en gesloopt om er woningen te kunnen bouwen. Na veel bestuurlijk en gemeentelijk overleg komt het besluit± de brugklassers blijven op Wierin gen. Maar dit blijkt al snel geen haalbare kaart, het schoolgebouw is aan vernieuwing toe maar in Wieringerwerf ziet men meer voor nieuwbouw met meer volume. Na het schooljaar 2009-2010 sluiten de deuren aan Parklaan definitief en het gebouw wordt kort daarna gesloopt. Einde van het voortgezet onderwijs op Wieringen., einde van een bijzonder tijdperk waarin de jeugd zich ontwikkelde en de geboden kansen pakten. In 2012 wordt in Wieringerwerf de eerste paal geslagen voor het nieuwe gebouw RSG Wiring herlant en het zal in 2013 worden geopend. Na vele jaren van soebatten is het zover, leerlingen voor het voortgezet onderwijs afkomstig van Wieringen, Wieringermeer en de omliggende re gio kunnen terecht onder een dak in een prach tig nieuw schoolgebouw: RSG Wiringherlant te Wieringerwerf. Wat heeft het voortgezet onderwijs op Wieringen teweeg gebracht De komst van het voortgezet onderwijs was een vooruitgang voor Wieringen, veel meer kinderen zijn sindsdien gaan studeren. Het voldeed in een duidelijke behoefte, de leerlingen kregen de kans om een basis te leggen voor een verdere studie als HBS, HTS, Zeevaartschool, Kweekschool en de meisjes naar de MMS. Als deze vormen van onderwijs er toen niet waren gekomen, was de uitwaaiering naar een betere positie er nooit ge weest. v.l.n.rAchter: Henry Boers en, Thea van der Meulen, Leo de Nooijer, Leon Heinz, Annemarie Tij sen, Piet Homan, Jan Bakker, Nel Vredenburg, meneer Benjamin Midden: Siem Bakker, Joke Willeboordse, Siem Koorn, Gerda Kranenburg, Gea Hamming, Bert Asjes Voor: Jolanda Steigstra, Betty Koorn, Atie DijkTineke Vijzelaar, Marijke Pokes, Gerda Werkhoven Liggend: Gerrit Hoekstra BRONNEN: Historische Vereniging Wieringen, Wieringer Courant, Ar chief Alkmaar, Henk Cornelissen sr. en Annie Lont. FOTO'S: Annie Lont, Historische Vereniging Wieringen. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 2 5e jaargang nr. 1 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 27