-24- Bevolking doet een krachtige uitspraak Wethouder Bontkes roept op het zwijgen van de ouders te verbreken, een krachtige uitspraak is nodig. Het gaat om de belangen van de kinde ren, van onze eigen Wieringer jeugd, zo wordt gesteld. Er komt een bijeenkomst waar geen ou der mag ontbreken, aldus de Commissie voor ULO onderwijs te Wieringen. De Commissie laat zelfs een gratis bus rijden van Den Oever via Oosterland naar Cinema de Haan in Hippoly- tushoef om zoveel mogelijk ouders te bewegen een positieve stem uit te brengen. In september 1947 zou de school weer terug naar de Wierin- germeer maar vele Wieringers hebben hun stem inmiddels laten horen. In 1948 een komt er en quête onder de Wieringer bevolking, die zich zullen uitspreken voor de ULO. Tegelijkertijd worden er vanuit de Wieringermeer vele oorza ken aangedragen waarom een zelfstandige school op Wieringen geen kans van slagen zou hebben: te weinig zekerheid over het aantal leerlingen, een streekschool zou beter zijn dan twee kleine scholen die naast elkaar minder goed onderwijs zouden kunnen bieden en het zou onnodig meer kosten met zich meebrengen. Een streekschool zou leerlingen de kans bieden het eigen milieu- verband te doen doorbreken. Maar het aantal leerlingen bleek ruim voldoende, van de zeventig waren er ruim vijftig afkomstig van Wieringen en op een bevolking van zevenduizend zielen is een ULO school gewettigd, zo meende men. Het be sluit werd genomen: Wieringen krijgt een eigen ULO school. Hoofd van de school Hendrik Cornelissen werd aangesteld als hoofd van de school. Hij is daarvoor, vanaf 1920 leer kracht aan de Westerlanderschool en van 1931 tot 1948 hoofdonderwijzer aan dezelfde school. In 1946 wordt hij al benaderd door de gemeente Wieringen of hij bereid zou zijn de oprichting van de school op zijn schouders te nemen. Hij vergaderde met- en werd lid van diverse organi saties. Het gezin Cornelissen verhuist tijdelijk naar de Slingerweg in Hippolytushoef omdat de nieuwe hoofdonderwijzer voor de Westerlanderschool, meester Clowting naar Westerland komt. Wan neer de onderwijzerswoning klaar is verhuisd het gezin naar de van Pomerenstraat. Het huis staat op de hoek van Pomerenstraat - Heldersestraat. De overige eerste leraren zijn Houwing en de Boer. Schoolgebouw aan de Parklaan De school aan de Parklaan wordt in 1954 de plek waar tot aan 2010 de lessen worden gegeven. Dan gaan voor de laatste keer de deuren dicht en wordt het gesloopt, wellicht voor mooie senio renwoningen. Voor 1954 is het stuivertje wisselen tussen de schoolgebouwen 't Hoekje in Hippoly tushoef en schoolgebouwen in Oosterland. Tot aan 1934 graast op de plek aan de Parklaan Wieringer vee, dan bouwt men er de Wielerbaan, waar bekende en onbekende wielrenners hun rondes rijden. Maar in 1951 komt daar een eind aan, de NV Wielerbaan wordt officieel opgeheven en de grond wordt aangeboden aan de gemeente Wieringen. Ondanks dat de gemeente dan al enkele jaren met de ULO enVGLO school in de maag zit gaat deze niet direct in op het aanbod maar wan neer er regeringskre dieten vrijkomen voor een scholenbouw be sluit de gemeente over te gaan tot aankoop. Op 28 april 1954 wordt het splinternieuwe ge bouw aan de Parklaan geopend en verenigen beide scholen zich in dit moderne onderkomen. Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 25e jaargang nr. 1 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 25