- 17 - De familie op weg naar de trouwerij toen de ronde deed: "Heel Wieringen was in rep en roer want Nan Scheltus uit de Normert had een zoon." De boeren in de buurt noemden hem "De prins van de Normert". Veel zussen uit het gezin Scheltus zijn op Wieringen blijven wonen. Annie Brouwer en Jan Scheltus trouwden in 1941 in het gemeentehuis van Hippolytushoef. Haar blauwe trouwjurk had ze gekocht in Den Helder, zegt ze trots. Het pas getrouwde stel ging in Warner wonen, omdat Jan daar aan het werk kon als melkcontroleur stamboekhouder, dat ook zijn beroep was. Na twee jaar zijn ze naar Spanbroek verhuisd, waar hun zonen Nan en Tom zijn geboren. Omdat het melklabora- torium waar de melkmonsters werden onder zocht te klein werd, moesten ze in Spanbroek verhuizen naar een groter pand waar het grotere laboratorium achter hun huis gevestigd werd. In dat huis is hun jongste zoon Jan geboren. Soms hielp Annie Scheltus haar man. Zelf ging ze ook naar de boeren om melkmonsters te nemen. Zij is altijd een actieve vrouw ge weest, ze heeft jaren op de gym gezeten, zong bij een koor en de operettevereniging, ook hielp ze mee in het winkeltje van het verzor gingshuis. Daarnaast was ze lid van de platte landsvrouwen en de hervormde vrouwenkring. Handwerken was haar grote hobby, naaien en breien voor een goed doel, maar vooral ook voor haar kleinkinderen. Het echtpaar Scheltus is la ter verhuisd naar de Zwanenbloem en de Jacob Glasflat, waar haar man na een huwelijk van 61 jaar, in 2002 is overleden. Burgemeester Nijpels kwam de 100-jarige een bloemetje aanbieden, wat het feest nog een bij zonder tintje gaf. 's Middags werd het feest voortgezet in café de Zandloper in Zandwerven, waarbij de receptie voor mevrouw Scheltus druk werd bezocht. Met dank aan Tom Scheltus voor zijn medewerking. Toen Annie op haar 96ste haar heup brak, is ze naar het verzor gingshuis Zandhove verhuisd, waar de jon ger uitziende en vrolij ke oud Wieringse in het bijzijn van haar kinde ren, tien kleinkinderen en vijftien achterklein kinderen haar 100ste verjaardag vierde. Op dat feest werd mevrouw Scheltus in het zonnetje ge zet. Er stond een ere poort van ballonnen voor haar kamer en ze werd toegezongen door personeel en familie. Annie Scheltus-Brouwer op 100-jarige leeftijd met ons verenigingsblad Op de Hoogte op tafel. Een geboren ge togen Wieringse vertelt trots en enthousiast over haar ge boorteplaats Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 25e jaargang nr. 1 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 18