IjEVROuw Annie Sqheltus-Brouwer - 15 - Het onderstaande interview met mevrouw Brouwer is afgenomen op 14 augustus 2012Mevrouw Brouwer heeft enthousiast meegewerkt aan het artikel en wist veel te vertellenHelaas is zij op 3 de cember 2012 overleden, voordat dit verhaal geplaatst kon wordenOmdat ze zelf uitkeek naar publi catie heeft haar familie toestemming gegeven om het toch te plaatsen. Daar zijn wij dankbaar voor. Op bezoek bij de 100-jarige oud Wieringse mevrouw Annie Scheltus-Brouwer door Maartje Mulder-Bais In het verzorgingstehuis Zandhove in Spanbroek vierde 4 juli 2011 de oud-Wieringse mevrouw Annie Scheltus- Brouwer haar 100ste verjaardag. Zij werd als Antje Pieternella Brouwer op 24 juli 1912 geboren op het eiland Wieringen. Haar vader Tjeerd Brouwer kwam uit Witmarsum en haar moeder Anna de Vries uit Bolsward. Dit echtpaar kwam uit Friesland op "het hoekje" in Hippo wonen in een voor de politie bestemde woning., omdat Tjeerd Brouwer op Wieringen was aangesteld als gemeenteveldwachter. Er wer den zes kinderen in het gezin geboren., drie meis jes en drie jongens. Annie was het tweede meisje. Zij vertelt heel enthousiast en trots over Wierin gen., "want dat is toch de plaats waar ik vandaan kom. Ik ben daar geboren en getogen". Bob Gorter Volgens Annie was haar vader een "strenge po litieman" maar hij had bij haar een bijzondere plek, ze had veel respect voor hem en droeg hem op handen. Ze ging in Hippolytushoef naar de lagere school en had daar op Wieringen een fijne tijd. Door het beroep van haar vader, wat het gezin veel zekerheid en een vast inkomen ver schafte zijn ze daarna diverse keren verhuisd. Annie doorliep de "naaischool" in Medemblik waarmee voor haar het school gaan ophield. Het gezin woonde verder nog in Warder en Enkhui zen., maar kwam door de laatste overplaatsing van vader toch weer op Wieringen terug., waar Brouwer zijn dienst afmaakte. De familie kwam op de hoek van de Slingerweg te wonen. Annie ging hier werken. Zij werd door diverse families gevraagd voor werk in het huishouden., dat kwam waarschijnlijk wel door het beroep van haar va der, dat vertrouwen uitstraalde. Men noemde haar dan ook Annie Brouwer van de politie. Haar vader vierde op 22 juni 1939 in Hippolytushoef zijn 25-jarig politiejubileum in het bijzijn van Vader Tjeerd Brouwer kreeg de zilveren medaille voor "vijfentwintig jaar getrouwen dienstuitgereikt op donderdag 22 juni 1939 Historische Vereniging Wieringen - "Op de Hoogte" - 25e jaargang nr. 1 - 2013

Op de Hòògte - Wieringen | 2013 | | pagina 16