„Voorwaarts" beschikking had3 die hiervoor wel in aanmerking konden komen. Het stuk onder de Molgerdijk bleek toch niet zo geschikt te zijn. Er was ook nog een stuk in de Stroeërkoog dat in aanmerking zou komen., wat nog onderzocht moest worden op geschiktheid Zou dit geschikt zijn3 dan had het bestuur vrij mandaat om te pro beren hier een baan te maken. Aan de heer O. J. Bosker zou gevraagd worden of de Dijksloot mocht worden afgesloten. Het lag vlakbij de Be tonweg en het bestuur dacht dat het met mede werking van het bestuur van het Heemraadschap gemakkelijk onder water was te zetten. Enkele leden vonden het wat ver van Den Oever., maar na bespreking bleek dat er dichterbij Den Oever niets geschikts was te vinden. Op het grondstuk., eigendom van de heer C. Maars kon de baan een flinke lengte krijgen., voor een huurprijs die 303- per jaar moest bedragen. Na bespre king werd besloten dat de baan hier aangelegd zou worden en aan het Heemraadschap een verzoek tot regeling voor het afdammen van de sloten gedaan zou worden. De aan wezige aannemers zei den hun medewerking toe bij het afdammen. Jaarvergadering 15 december 1937 bij Piet Plooij De penningmeester de heer Spaander gaf tijdens de vergadering aan dat het laag water was in de kas. Als gevolg van de hoge uitgaven voor de nieuwe ijsbaan en deelde mee dat nog niet alle rekeningen binnen waren. Uit de vergadering kwam hierop de vraag of ongehuwde leden een dame moch ten meene men. Ge zegd werd3 bij een lid maatschap van een getrouwde mag hun dame mee3 ongehuwde leden moe ten betalen voor een meegebrachte dame. Besloten werd een fietsen stalling voor 0310 per fiets te houden. De heren Jan en D.Tijsen Cz. namen de controle hiervan op zich. Ijsbaan nabij de Stoeërmolen 1939 Met schaatsen of slederijden was destijds een be zoek aan Den Oever een vast evangelie. De ijs baan lag bij het Stroeër molentje en hier vandaan reed men in een lange rij achter elkaar aan over De Tocht en de Ringsloot naar Den Oever. Bij Jan Kuut werd dan eerst een kop warme tuut gedronken en mening "Brande- wientje met neut" als extra verwarmingsmiddel naar binnen gewerkt., daarna aanvaardde men de terugreis naar de baan. Had men op "Glad ies" een "Matje" mogen trekken. Het ging op de baan zo3 dat de meis jes de jongens vroegen en men telkens hoorde: "Jan3 Kees of Klaas wil je me eens trekke?"Viel dit goed aan en je werd nog een paar keer door hetzelfde meisje gevraagd3 dan had je de "Stikke" (boterham) verdiend en bracht je het meisje naar huis en bleef koffiedrinken. Hardrijderij voor werklozen Op woensdag 10 januari 1940 werd er een hard rijderij voor werklozen op de schaats gehouden. Ruim negentig rijders dongen mee om de prij zen. Er was buitengewoon veel volk op de Hof manshaven vertegenwoordigd om deze mooie wedstrijd bij te wonen. Niet minder dan achttien van de snelste rijders hadden zich aangemeld. En er werd in drie groepen gereden van tien tot vijf endertig., van vijfendertig tot plusminus vijftig en van vijftig tot vijfenzestig jaar. Over het algemeen reedt de tweede groep net zo snel als de eerste groep. Ook de oudste groep., een paar uitgezon derd., reden nog zeer goed. In de eerste groep was E. Stubbe de snelste., de tweede H. Barelds Hz. en de derde K. Helder. In de tweede groep was A. de Jong als eerste., tweede A. van Veen en derde T. van der Berg. In de derde groep was J. Akkerman de snelste3 tweede J. v. d. Meulen en derde was S. v.d. Velde. Alles wat erin zat werd er uitgehaald., het kistje sigaren dat werd aangeboden voor de ALGEMEENE VERGADERING WOENSDAG 15 DEC. 1937 -8- UJSCLUB DEN OEVER. op des avonds 8 uur in hel café van den Heer P, Plooy te Den Oever. Het Bestuur* OOSTERLAND. SCHOOLWEDSTBIJDEN OP DE SCHAATS. Gistermiddag werden onder leiding van het onderwijzend personeel en leden der oudercommissie voor de kinderen van de O, L. S. te Oosterland wedstrijden in hard rijden gehouden op de mooie baan van het gat achter den Molgerdijk. De uitslagen: Groep A: le prijs Harm Bos, 2e pr. Wim Hoossien, 3e pr. Ab Wagemaker. Groep B: le prijs Trien Lont, 2e pr. Nellie Hegeman. 3e pr. Trudie Post. Groep C: 1 Simon Klein; 2. Gerke Vries wijk, 3. Jan Voorthuizen. Groep D: 1. Corrie Metselaar, 2. Gré Kool, 3. Annie Post. Groep E: 1 Cor Klein, 2. Jan Luikens, 3. Ab Gangelhof. Groep F: 1. Koelie Kuiper, 2, Marie Lont Cd. Alle kinderen kregen verder een reep' en een jodenkoek, Toen Vrijdagmorgen het zoontje van dan lieer Jb, Heijblok met ecn.ige kin deren langs clc nngsïcot van den Polder Waard Nieuw!and liep woei zijn muts af. Het ventje liep zijn hoofddeksel achterin en kwam zoo m de sloot terecht Het duur de geruim en tijd eer omwonende menschen het onheil bemerkten cn hulp konden bie den. Ofschoon het ventje reeds buitan be wustzijn was mocht hi: aan Mcj, Snooij- Kuijt gelukken de levensgeesten weder op tc wekken en het kereltje aan zijn dank ha re ouders over te r* ikon. Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 9