HOEKSTRA'S Schaatsen. IJsclub „YOORIAARTS" - 5 - Maart je Rotgans en de 6 e prijs werd gewonnen door de heer Simon Rotgans. cs Avonds had in het lokaal van de heer Jurrie Lont de prijsuitde- ling plaats door voorzitter M.J. Bosker. De spre ker memoreerde daarbij het werk en succes van Voorwaarts in 1917 en sprak de wens uit dat ook in 1919 het programma van de vereniging tot al ler genoegen ten uitvoer zou worden gebracht. ¥1 DSN OEVER. Op woensdag 5 febru ari 1919 werd er een kinderfeest gehouden. Omdat het ijs niet meer berijdbaar was, werd er besloten een sneeuwfeest te geven. De wedstrijd bestond uit tonnetje rijden en ringsteken. Er werd door eenentwintig kin deren meegedaan en omdat het al snel te donker werd om het feest voort te zetten, werd besloten om don derdagmiddag verder te gaan. Donderdagmiddag om drie uur waren er zestien kinderen, die onder leiding van meester Ruiter en muziek naar het lokaal van Jurrie Lont liepen, waar de prijzen werden uitgereikt. Hier werd een dansje gemaakt en daarna liepen de kinderen in optocht achter de muziek aan door Den Oever, zo eindigde deze feestmiddag en ont vingen alle kinderen nog een reep chocolade. Jaarvergadering 18 december 1920 Omdat de voorzitter vertrokken was opende de heer C. Tijsen Mpz. de vergadering met een woord van welkom in café Jb. Lont. Nadat de presentielijst door zeventien leden was getekend, volgde de stemming voor een nieuwe voorzitter. Er werden tien stemmen uitgebracht op Jb. Kui per en N. Tijsen Jnz. kreeg zeven stemmen. De heer Jb. Kuiper die iets later op de vergadering verscheen, werd daarop door C. Tijsen onmid dellijk gevraagd of hij het voorzitterschap wilde aannemen. Nadat hij hierop bevestigd reageerde ging de vergadering verder tot stemming van de overige bestuursleden. Hierbij werden tot al gemeen bestuursleden gekozen S. Zomerdijk, C. Tijsen Mcz., M. Kuit Jz. en S. Bakker. Ontvangen Fa. P. J. Wigbout, Belgerinkel op de ijsbaan 8 januari 1924 Meer dan in de laatste jaren het geval was kon men in deze winter zo wel op de schaats, als met de arrenslede van de wintersport genieten. En van deze gelegenheid werd dan ook gebruik gemaakt, alle dagen hoor de men de vrolijke klanken van de beltuigen. Uitreiking van de medailles aan de prijswinners der i. I. gehouden SCHOON RIJDER! J, Vergadering van 9 december 1925 Op de vraag van de heer S. Hegeman, hoe het stond met de insignes werd door de heer S. Zo merdijk geantwoord dat het voor leden verplicht was om tijdens de ijsfeesten een dergelijk ding zichtbaar te dragen. Het bestuur, de keurmees ters en de ordebewaarders konden zo zien dat iemand lid van de vereniging was, bij het verlaten van de ijsbaan moest het insigne weer worden ingeleverd. De heer J.W. Hegeman vroeg in de rondvraag of er een estafette wedstrijd mogelijk was. Hierop werd positief gereageerd. De heer S. Poel wilde graag hardrijdwedstrijd voor paren houden. IJsfeest voor kinderen van IJsclub Voorwaarts Op donderdag 21 februari 1929 hield de IJsclub Voorwaarts het gebruikelijke feest voor kinderen op het ijs, georganiseerd voor kinderen van de leden. Door de Zuiderzeewerken waren er veel vreemdelingen naar Den Oever gekomen, die ook schoolgaande kinderen hadden, maar die geen lid van de ijsclub waren. Men vroeg zich af of deze kinderen wel of niet mee konden din- Dinsdag 4 Februari Kurkn&pen voor Dames en Heeren om luxe prijzen.' Woensdag 5 Februari Kinder- wedstrijdon voor kinderen van Leden Voorwaate. Inieggeld van 8 -9 jaar 10 cent, van 10 13 jaar 25 cent. Donderdag 6 Februari, Hard rijden voor Heeren. om contan ten. inieggeld 60 cent. Vrijdag 7 Februari, Schoontij den voor Paren (bij genoegzame deelneming) of wedstrijd met hindernissen Inieggeld f 1 per paar- Zondag 9 Februari, Gecostu- meorde Hardrijderij met Hinder nissen. Prijzen worden uitgeloofd voor het mooiste costuum en voor de snelsle rijders, bestaan de uit Luxe voorwerpen. Inieggeld f 1 per persoon. Het Bestuur, M. J. BOSKER, Voorz. S. BAKKER, Secr. Een ruime sorteering echte ALLEEN VERKOOP voor het eiland Wleringen tegen 1 abriekspr ijzen. Aanbevelend, H.-hoef Wieringen. Oever Wieringen. Zondagavond a. s, half acht in het lokaal van den heer M. Tijsen. HET BE8TÜ0R. Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 6