|X- -4- IJsfeest te Oosterland Op vrijdag 9 febru ari 1917 had IJsclub Voorwaarts voor onze eilandbewoners een geheel nieuw feestje op touw gezet: Maske- radefeest op de Ring sloot, kondigden de aanplakbiljetten aan. Iedereen die tijd over had ging er begrijpe lijker wijze op af. De baan was helemaal af gezet en iedereen die erop wilde moest een lampion a 0335 ko pen. Nieuwsgierig en allen voorzien van een brandende lampion ging men er op af. Al voordat men het ein de naderde kon men de tenten zien staan. De tenten met van al les erin3 hier een dikke vrouw, daar een waarzegger, verderop een dans tent en nog veel meer, allen met maskerende kle- dij3 maskers en baarden aan. De straatmuzikan ten en liedjeszangers hielden er de feeststemming in. Een oorverdovend geraas en aller grappigst om te zien, maar aan alle goede dingen komt een eind., zo ook hier. Moe van het rijden., kijken., dansen en zingen trok men in grote optocht naar de herberg van M. Tijsen te Den Oever. Hier was een jury die voor de mooiste kostuums nog een prijsje gaf., die ten deel vielen aan de dames N. Lont, Gr. Bosker, A. Vérfaille3 D. Spaander, T. Kaan en T. Mosk en de heren Jb. Bruul3 Jn. N. Bruul3 D. Verfaille3 H.G. Rump,, Cor Zomerdijk., Jb. Heijblok en J. Bosker. In deWieringer Courant van 9 februari 1917 was men verbaasd over het feit dat IJsclub Voorwaarts en de helpers in zo'n korte tijd zo'n groots feest konden organi seren. Niemand kende de ontwerpers., maar ook de clowns., straat zangers en handela ren kende geen mens. "Niets dan hulde3 alle eer!"3 zo luidde het com mentaar van de reporter. De verslaggever had de tenten één voor één bezocht en kwam eerst de dikke dame tegen. En daarna het spul van Acht huis., met bedienden3 allen fraai uitgedost en de boel goed in orde. De dikke dame had reusach tig veel bekijks en zat goed in haar rol. De waar zegger niet minder! Wat had hij het druk om de jongelui de toekomst te vertellen. Toen hij deze verliet liep hij de straatmuzikanten het echtpaar Aletta met de altijd lollige Peter en hun dochter tegen het lijf. Dan de tent met de drie allerlief ste maskers. Willems3 zijn vrouw en de schoon moeder hadden het op hun beurt druk in hun winkel. De danstent met Het Nachtpitje was net een mierenhoop., zulk een gekrioel. De maskers verkochten hun waar3 dat het een lust was. Ook de twee bekoorlijke marketentsters hadden het vat al spoedig leeg. Hij twijfelde er niet aan of de clown moest de volgende dag een hese stem gehad hebben. Voorwaarts mocht de heer Gorter wel dankbaar zijn3 dat de entrees binnenkwamen3 want op de dubbeltjes kwam het ten slotte toch maar aan. Tijdens de ledenvergadering van 12 december 19173 spreekt de voorzitter de heer M.J. Bosker zijn leedwezen uit dat er zo weinig belangstelling is van de leden. Met een ledental van honderdtwin tig leden3 werd de presentielijst slechts door twee entwintig leden getekend. Bij stemming van de bestuurders., werd de heer Bosker met de meer derheid van stemmen herkozen als voorzitter. De overige bestuursleden3 de heren S. Zomerdijk., C. Tijsen Mz.3 M. Kuit en S. Bosker werden even eens herkozen. Ook de keurmeesters C. Mos terd., K. Stadig., P. Poel en S. Heijblok zetten hun functie voort. Hierna volgde de stemming voor commissieleden., de heren Jb. N.Tijsen3 N. Tijsen Nz.3 Jb. Smit Cz.3 J. Hegeman Az.3 J. Wiegman en V. Koorn Jz. namen hun benoe ming aan. Ringstekerij op de schaats Op zondag 2 februari 1919 was de Ringsloot net als voorgaande jaren weer als baan gereserveerd. Die dag werd er een ringstekerij voor dames en heren op de schaats gehouden. De prijswinnaars waren: le prijs mej. G. Zomerdijk., de 2e prijs werd gewonnen door mw. M. Tijsen-Smit3 de 3e prijs was voor de heer C. Zomerdijk3 de 4e prijs ging naar Mej. Martha Lont., de 5e prijs Mej. Ysclub VOORWAARTS IJSFEEST Ysclub VOORWAARTS 1JSFEESTEN Toorijien met sleden voor Hem M A S K F. R S M u t s e n Maskeradefeest IJs en weder dienende zal het volgend plaats hebben; Zondag 4 Februari e, k. Aanvang twee uur precies. Aangifte van de wedstrijd bij het Be stuur voor twee uur. Prijzen luxe voorwerpen ter waarde van f 35-. De wedstrijd zal worden gehouden op de ringsloot Oost-einde. Het Bestuur, M. Bosker M. Kuit S. Bakker C. Tijsen S. Zomerdijk. IJs en weder dienende zullen de volgende plaats hebben; Woensdag 7 Februari e. k. Inlegg. 50 ct. Aanvang twee uur precies. Prijzen luxe voorwerpen De wedstrijd zal worden gehouden op de ringsloot Oost-einde. VRIJDAGAVOND 6 UUR toegang vrij. doch ieder bezoeker is ver plicht een Iampioen aan de ingang der „bifan te koopen tegen 35 cent per stuk. Op de baai; zal gelegenheid zijn voor verschil lende vermakelijkheden. 'ÜJ&S Het Bestuur, PRACHTIGE en voor 't a. s. Vrijdag te houden vanwege Voorwaats in ruime mate voor handen bij Corn. J. Bosker. Na veel onbesliste ritten, mi dat de baan aan de eene zijde be d ee aan de andere kant slecht was, werden de prijzen toege kend: le pr D Metselaar, 2e pr N. Poel, 3e pr Joh. Muit, 4e pr. M. Gorter en troost prijs J. Smit Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 5