Attentie. IJsclub Voorwaarts 1912- 2012 van 100-jarig jubileum IJsclub Voorwaarts te Den Oever, Opgericht 12 december 1912, ontstaan uit de vrijgezellenbond. tot oprichting van een Rederijkerskamer der Vrijgezellenbond. IJsclub Voorwaarts is een vereniging met rechtspersoonlijkheid en heeft tot doel het beoefenen en be vorderen van de schaatssportDe club verzorgt tijdens de vorstperioden de natuurijsbaan en organi seert evenementen op het gebied van schaatssportzoals kleinschalige toertochten en lokale wedstrij den, In de periode 1 oktober tot en met 31 maart pachtVoorwaarts het water van de Zuiderhaven om daar een ijsbaan aan te leggen. Sinds 1964 organiseert Voorwaarts tijdens de Flora- en Visserijdagen de jaarlijkse roeiwed- strijden. Aanvankelijk konden alleen Wieringer bedrijven aan deze wedstrijden deelnemen., na 1992 kunnen ook andere groepen deelnemen. Er wordt in negen-persoons sloepen geroeid die door de Koninklijke Marine beschikbaar worden gesteld voor dit evenement. Jaarlijks wordt hier gemiddeld door 40-45 teams aan meegedaan. Op zaterdag 1 februari 1912 werden de banen in orde gebracht voor een ringrijderij., voor da mes en heren. Zondags werd op de Ringsloot een ringrijderij gehouden., hieraan deden drieënveer tig deelnemers mee. In de algemene vergadering die de daarop volgende maandagmiddag werd gehouden werd besloten op dinsdag een wed strijd kurkrapen voor dames en heren met hin dernissen georganiseerd zou worden. Algemcene vergadering op a.s. Zondag avond half acht, in liet lokaal van den Heer JURR1E LONT, te Den Oever. Het Voorloopig Bestuur, Historische Vereniging Wieringen - IJsclub Voorwaarts Den Oever 1912-2012 Met de ijsfeesteo v.as het Zondag ver bazend druk en minder gevaarvol Wel zul len de dames-deelneemsters aan den wed strijd van IJsclub Voorwaarts last hebben van pijn in den rug; immers, 't was een hardrijderij met hindernissen voor paren en de dame moest telkens de bal op liet bord leggen als de heer ze d'r at' liet vallen. Ie pr. verwierven J. Poel en Ar. Stadig de Haan; 2e pr. G. Gorter en A 4 Gorter- Beers ^epr N Heijb 1 ok en G. lleijblok-Smit.

Op de Hòògte - Wieringen | 2012 | | pagina 4